Сирітству – ні!: День захисту дітей у Пироговому
Сьогодні Міжнародний день захисту дітей. З цієї нагоди Фонд Ріната Ахметова в Національному музеї Пирогові організував свято для прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з проекту «Сирітству – ні!».
Для сімей провели невелику екскурсію музеєм, який розташований прямо під відкритим небом. Діти із захопленням і ентузіазмом знайомилися з народною архітектурою й побутом українського села.
Після цього учасників свята чекав цікавий майстер-клас із розписування пряників. Діти захоплено взялися за роботу. «Свій пряник я подарую мамі, – виводячи чудернацькі візерунки, розповіла дівчинка Мілана. – Я люблю свою маму, вона в мене дуже гарна!».
Після кондитерського рукоділля на Співочому полі музею їх чекали народні танці та розваги. Баяніст і його заводні помічниці не тільки розважали дітей, але і в ігровій формі провели невелику історичну лекцію про народні гуляння.
За словами батьків-усиновителів, подібні заходи допомагають підтримувати сім’ям тісний контакт між собою, обмінюватися досвідом на тренінгах та зустрічах.
«Допомога дітям завжди була пріоритетом роботи Фонду Ріната Ахметова. Невипадково програма «Сирітству – ні!» була заснована в День захисту дітей. Допомогти сиротам знайти маму й тата – наше головне завдання. За 9 років роботи програми на нашому порталі батьків знайшли 8677 дітей, 80 дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей отримали підтримку Фонду. Для прийомних сімей ми регулярно проводимо тренінги, розвивальні заходи для дітей, консультуємо з питань усиновлення», – розповіла керівник програми «Сирітству – ні!» Наталія Баришпольська.
«Сьогодні мені все сподобалося! Ми робили тістечко. Тепер я вмію готувати, і вдома буду пекти частування мамі! Ще ми співали й танцювали. Я знайшла багато друзів, з усіма подружилася!», – поділилася враженнями ями маленька Надя.
Наприкінці захопливої зустрічі кожна дитина отримала по повітряній кульці та, загадавши своє найпотаємніше бажання, відпустила її в небо.
«У мене дві доньки. Я їх знайшла завдяки Фонду Ріната Ахметова. Працівниці Фонду нам допомогли з усиновленням, і я вдячна їм за їхню роботу й підтримку, – розповідає усиновитель Олена Славінська. – Після удочеріння наше спілкування з Фондом не припинилося – ми ще консультувалися зі працівниками з різних питань. Якщо я ще зберуся всиновлювати дітей, я насамперед звернуся до Фонду. Я зрозуміла, що так це набагато швидше – там грамотно й по-людськи допоможуть. Це величезна допомога як усиновителям, так і дітям, які дуже чекають сім’ю».