«Сила допомоги — це промінь світла, який розсіює темряву»: письменниця Наталя Місюк долучилася до журі Всеукраїнського Конкурсу есе, який проводить Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

Письменниця та авторка відомого проєкту «Давай займемось текстом», що закохує в українську мову, Наталя Місюк долучилася до журі Всеукраїнського Конкурсу есе «Подія, яка змінила все. Сила допомоги». Його проводить Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.
Щодня на конкурс надходять нові роботи — встигніть і ви взяти участь та подати своє есе до 21 травня 2025 року через реєстраційну форму на сайті Музею.
Посилання тут: https://civilvoicesmuseum.org/form/ese2025 .
«Я втратила лік, скільки разів переїздила через війну. З Криму до Львова, зі Львова до ЄС, з ЄС знову до Львова… Втратила лік, скільки загубила дорогами. Втратила лік, скільки усього довелося змінити у житті… Багато разів було складно, втім завжди знаходилися люди, які допомагали словом чи ділом. Я на власному досвіді побачила, що сила допомоги — це промінь світла, якій розсіює темряву», — каже Наталя.
Письменниця зізнається, що вона й сама вчилася допомагати іншим, а найскладніше, за її словами — навчитися допомагати собі.
«Для мене велика честь бути в журі Всеукраїнського конкурсу есе на тему “Подія, яка змінила все. Сила допомоги”, який проводить Фонд Ріната Ахметова за підтримки Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти” та Міністерства освіти і науки України. Я з нетерпінням чекаю на роботи учасників», — наголошує Наталя.
Умови Всеукраїнського конкурсу тут: https://bit.ly/41F6aui
Переможців буде оголошено 21 липня 2025 року на сайті Музею «Голоси Мирних» (civilvoicesmuseum.org).
Переможці-учні отримають цінні подарунки, зокрема, планшети, мобільні телефони, навушники, блютуз-колонки, а вчителі — електронні книжки.
Найактивніші викладачі, які сприяли організації процесу написання есе, отримають спеціальні подарунки від організаторів конкурсу.
Також для всіх переможців, фіналістів та учасників Всеукраїнського конкурсу есе передбачено дипломи в електронному форматі.
Найкращі роботи стануть частиною Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, який є найбільшим у світі архівом історій про війну в Україні. На сьогодні архів Музею налічує понад 130 тисяч історій.
Конкурс есе проходить вже вп'яте. Його мета незмінна: підкреслити значення миру як головної цінності суспільства, розкрити силу духу української молоді, яка в умовах повномасштабної війни знаходить можливості для розвитку і впевнено дивиться у майбутнє.