Стан впровадження електронного реєстру хворих на туберкульоз буде представлено на розширеній апаратній нараді в МОЗ
Результати перевірок виконаних протитуберкульозних заходів в регіонах, в тому числі стан впровадження електронного реєстру хворих, будуть представлені на розширеній апаратній нараді в МОЗ з прийняттям відповідних рішень. Про це йшлося під час робочого засідання, в якому взяли участь заступники Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов та Роман Богачев, Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна, директор ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» Наталія Нізова. При обговоренні були також порушені актуальні питання повноцінного забезпечення областейпротитуберкульозними препаратами.
Нагадаємо, що протягом останніх трьох місяців фахівці Держслужби України соцзахворювань у складі комісій відвідали сім українських регіонів. До них відносяться Автономна Республіка Крим, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Херсонська та Дніпропетровська області.
«Метою перевірок стало не лише визначення рівня реалізації загальнодержавних заходів та належного впровадження регіональних клінічних протоколів з діагностики та лікування туберкульозу, а й оцінка матеріально-технічного стану протитуберкульозних закладів, їх забезпечення препаратами. Особливу увагу було приділено налагодженню процесу виявлення туберкульозу, зокрема, залучення до ранньої діагностики захворювання фахівців первинної ланки. Всі напрацювання, рекомендації та зауваження сформували собою плани невідкладних заходів для кожного регіону, які будуть представлені на розширеній апаратній нараді в МОЗ», - повідомила Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна.
Вона також зосередилася на необхідності активного міжвідомчої взаємодії в процесі впровадження в Україні електронного реєстру хворих на туберкульоз. «Єдина система даних покликана допомогти медикам у веденні випадків захворюваності, забезпеченні раціонального використання протитуберкульозних препаратів, і, в той же час, повинна бути максимально надійною в плані захисту персональної інформації про пацієнта. Це вимагає чіткої координації дій як на центральному, так і регіональному рівні», - переконана Тетяна Александріна.
Електронний реєстр хворих створений для удосконалення системи управління інформацією в сфері контролю за туберкульозом. Технічне оснащення електронного реєстру (закупівля комп'ютерів, підключення до мережі Інтернет, оплата послуг доступу до Інтернет та підтримки сервера) здійснюється фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» в рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» гранту 9 раунду Глобального фонду, а також у рамках «Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки».
Електронний реєстр – це своєрідний «паспорт хворого на туберкульоз», в якому вказана вся історія хвороби. Лікарю, маючи таку інформацію, буде легше й ефективніше лікувати хворого. Як зазначив Денис Денисенко, керівник програми «Зупинимо туберкульоз в Україні», «Електронний реєстр являє собою форму з різними даними хворого на туберкульоз: персональні дані, схему лікування, скільки і які препарати він приймає, чи переривав хворий лікування тощо. Це важливо і для лікуючого фтизіатра, і для безперервності лікування, якщо людина переїжджає на нове місце проживання. Передбачається неможливість входу в систему для коригування даних. Функціонуватиме персональна система кодів, яка надійно захищена, дані про пацієнта закриті, фтизіатри будуть мати тільки певний рівень доступу. На кожному рівні буде своя відповідальність. Система також дозволяє відстежувати, чи вносилися зміни після того, як вона була впроваджена. Будь-який моніторинговий візит, зовнішній контроль може визначити, хто і як вносив зміни, наскільки достовірна інформація».