Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Співробітники кримінально-виконавчої інспекції Одеської області пройшли навчання з профілактики та лікування туберкульозу серед колишніх засуджених

05.12.2012

 

В Одесі 29-30 листопада і 3-4 грудня відбулись тренінги на тему: «Актуалізація проблематики туберкульозу. Взаємодія з неурядовими організаціями, посилення міжвідомчої взаємодії в районах і містах Одеської області» для керівників і працівників районних, міських відділів кримінально-виконавчої інспекції (КВІ) при Державній пенітенціарній службі України. Цикл тренінгів та заходів проходять в Одеській області з червня 2012 року за підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», БФ «Інтелектуальна перспектива» та ГО «Молодіжний центр розвитку».

Тренінги проведені з метою підвищення рівня інформованості про туберкульоз представників районних, міських відділів КВІ при Державній пенітенціарній службі України в Одеській області для ефективної участі в заходах з профілактики та лікування туберкульозу серед колишніх засуджених.

В процесі тренінгу були розглянуті особливості епідемії туберкульозу в Україні та Одеській області, шляхи передачі, особливості профілактики, методи діагностики та лікування туберкульозу, роль співробітників районних, міських відділів КВІ у профілактиці, ранньому виявленні та лікуванні туберкульозу, важливість взаємодії з неурядовими організаціями та іншими зацікавленими службами та установами у протидії епідемії туберкульозу.

Учасники тренінгу обговорили один із важливих компонентів у профілактиці туберкульозу, ВІЛ / СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань – участь районних, міських відділів КВІ у роботі координаційних рад з ТБ / ВІЛ на місцевому рівні. Координаційна рада – міжсекторний механізм, що дозволяє впливати на прийняття рішень з проблемних питань, координувати роботу між правоохоронними, медичними, соціальними, суспільними структурами і пенітенціарної службою. Об'єднання зусиль і узгодженість дій – запорука успіху в боротьбі з епідемією.

Тематичні відеоматеріали, гарячі дискусії, ситуаційні завдання, диспути і успішні приклади допомогли зробити ці тренінги незабутніми для учасників. Кожен із них отримав не тільки знання для практичної роботи, але й натхнення для посилення своєї ролі на робочому місці. Крім цього, кожен пішов з тренінгу, озброївшись інформаційними буклетами, плакатами з туберкульозу для подальшої роботи з підопічними.

«Разом ми – сила!» та «Ми можемо багато!» – з такими словами учасники тренінгу роз'їхалися в райони і міста Одеської області для впровадження отриманих знань і досвіду.