Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Спільними зусиллями проти туберкульозу

04.03.2013

 

1 березня у Полтавській області стартував місячник боротьби із туберкульозом, що триватиме до 1-го квітня. Протягом місяця буде проведено низку заходів, спрямованих на профілактику, своєчасне виявлення та ефективне лікування захворювання на туберкульоз серед різних цільових груп, перш за все уразливих до цього захворювання.
Робочий план проведення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом та місячника боротьби із захворюваністю на туберкульоз у Полтавській області було затверджено на Координаційній раді з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА.
 
Протягом місяця в області будуть проводитися відкриті громадські канали, засідання «круглих столів», прес-конференції тощо.
У загальноосвітніх навчальних закладах організовано проведення диктантів, творчих робіт і конкурсів стінних газет, інформаційні зустрічі дітей та їхніх батьків з медичними працівниками.
Організовано спілкування фахівців фтизіатричної служби з користувачами Інтернет-мережі.
У містах області розміщено сіті-лайти з інформацією щодо питань туберкульозу, на ОДТРК «Лтава», телестудії «Місто», центральному інформаційному каналі транслюється відеоролик. Ці матеріали та іншу інформаційну продукцію надано благодійним фондом Ріната Ахметова «Розвиток України».
Щоб зініціювати та заохотити журналістську спільноту області проявити свої творчі здібності, було розроблено Положення про конкурс для представників ЗМІ на краще висвітлення питань профілактики, своєчасного виявлення та ефективного лікування туберкульозу. Метою конкурсу є: підвищення рівня знань населення; формування культури здоров’я та безпечної поведінки; зменшення темпів розповсюдження туберкульозу в Полтавській області.
1 березня на брифінгу для журналістів було обговорено широке коло питань, пов’язаних з особливостями перебігу туберкульозу в минулому і сьогодні. Особливо журналістів цікавило питання виникнення мультирезистентного туберкульозу, захворюваність на поєднану патологію туберкульоз та ВІЛ-інфекція, вікова і соціальна структура хворих, ефективні шляхи профілактики та лікування. Також розглядалися питання щодо умов лікування в протитуберкульозних закладах, доступність до необхідної  допомоги усіх, хто її потребує.
 
Вичерпні відповіді на запитання журналістів надали Юрій Курилко – заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації та Володимир Печериця – головний лікар обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру.
Зокрема, Юрій Курилко зауважив, що захворюванню на туберкульоз необхідно протидіяти спільними організаційними, лікувально-профілактичними та протиепідемічними засобами, об’єднавши зусилля державних та громадських організацій. А на представників ЗМІ покладена важлива місія – підвищити рівень поінформованості та сформувати адекватне ставлення населення до проблеми захворювання на туберкульоз, його своєчасної діагностики та ефективного лікування.
Володимир Печериця зазначив, що нещодавно на сесії обласної ради затверджено «Обласну цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки». Метою Програми є подальше поліпшення епідемічної ситуації в напрямку зменшення загальної кількості хворих на туберкульоз, зниження захворюваності та смертності від туберкульозу та ко-інфекції ТБ/ВІЛ, зниження темпів поширення мультирезистентного туберкульозу шляхом реалізації державної політики, що ґрунтується на принципах забезпечення загального та рівного доступу населення до якісних послуг з профілактики, діагностики та лікування туберкульозу.
Заступник виконавчого директора Благодійної Асоціації «Світло надії» Сергій Жук таголова обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Плюсніна розповіли про напрямки діяльності, що реалізують їх організації у подоланні епідемії туберкульозу. Саме ці організації виділили призи для нагородження журналістів – переможців та учасників оголошеного конкурсу.
У планах журналістів – підготовка теле- та радіосюжетів, опис «історій успіху» пацієнтів, що вилікувалися від туберкульозу, публікації в електронних і друкованих ЗМІ, інтерв’ю фахівців протитуберкульозної служби.
Завдяки конкурсу журналісти матимуть можливість донести до населення позитивний меседж – «Туберкульоз – виліковний».