Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» повернулися з Рівненщини

03.02.2020

Спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» повернулися з відрядження. На Рівненщині ми зробили фотозйомку 20 дітей-сиріт, з яких п’ятеро стали героями відеороликів, що найближчим часом з’являться на каналах «Україна», «Індиго», «НЛО-TV», на нашому порталі та у соцмережах.

Ця область здивувала спеціалістів Фонду своїм дуже високим показником влаштування дітей-сиріт у сім’ї – до 96,4% (зазвичай по Україні загальна цифра складає 91%). Фахівці Рівненської служби у справах дітей кажуть, що 80% дітей влаштовані під опіку, інші – в прийомних сім’ях та ДБСТ. У тому році вдалося влаштувати на усиновлення навіть 14-річного підлітка. У 2019-му всиновлено 38 діток (тоді як у минулих роках – від 20 до 30), ще для 4 діточок є документи, що набрали чинності у січні 2020 року.

Вже декілька років поспіль Рівненська область разом із Харківською ділить перше місце за кількістю влаштованих дітей. Це вже тенденція. Тільки на Рівненщині більше забирають дітей під опіку, а на Харківщині – у ДБСТ та прийомні сім’ї. Наразі на Рівненщині 30 прийомних сімей та 55 ДБСТ.

Тому не дивно, що у Рівненській області лише 20 дітей-сиріт перебувають у закладах інституційного догляду та виховання. Всі вони з особливими потребами. Фахівці кажуть, що бажаючих стати прийомними батьками тут більше, ніж самих дітей. Ті, що залишились в закладах, потребують особливого піклування.

Спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» дуже вдячні фахівцю Рівненської служби у справах дітей Тетяні Бурці, яка допомогла нам відвідати заклади та зробити якісну зйомку. До речі, Тетяна В’ячеславівна теж опікун! Ще 9 років тому вона взяла під опіку дівчинку з Луганщини, яка зараз готується вступати до вишу. Хоче, як її прийомна мама, стати педагогом-дефектологом.