Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Сьогодні ‒ Всесвітній день сироти. Сумні цифри та проблеми сирітства

08.11.2021

“Ніхто з нас не народжувався, аби стати сиротою”, ‒ каже герой книги Лейні Тейлор “Мрійник Стрендж”. Щороку діти залишаються без батьків через різні обставини та у різних країнах. Саме тому кожен другий понеділок листопада люди усього світу відзначають День сироти, аби привернути увагу суспільства до дітей без батьків.

В Україні, за даними Міністерства соціальної політики, 10 тисяч дітей сиротіє кожного року і, на превеликий жаль, цифра поки що не зменшується. У 2021 році зареєстровано майже 69 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. З них понад 63,5 тисячі дітей ростуть у сімейних формах виховання, близько 4 тисяч ‒ проживають в інтернатах, а ще більше тисячі ‒ навчаються у професійно-технічних навчальних закладах. В цілому близько 93% осиротілих і позбавлених батьківського піклування дітей зараз влаштовані в прийомні сім'ї, дитбудинку сімейного типу або передані під опіку та піклування.

На жаль, в Україні проблема сирітства остаточно не вирішується, бо є велика частка соціального сирітства ‒ саме з такої причини більшість дітей проживає в інтернатних закладах. Мова йде про діток, які мають батьків чи опікунів, які не спроможні виховувати дитину власними силами, але й не хочуть відмовитись від неї, щоб дитина набула статус “дитини, позбавленої батьківського піклування” та мала можливість бути усиновленою. “Страшно та боляче залишатися сиротою без батьків, але ще страшніше ‒ залишитися сиротою при живих батьках!” ‒ упевнений письменник Петро Квятківський.

На порталі “Рінат Ахметов ‒ Дітям. Сирітству ‒ ні!” на даний час розміщені анкети 4669 діток, які мають статус сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, яких можна всиновити. Ця цифра постійно змінюється, але, на жаль, все одно не зменшується, бо з’являються нові діти зі своїми сумними історіями. Програма робить усе можливе, аби поширити дані про таких діток, попри постійні карантинні умови та ігнорування закладів чи деяких служб. Адже головна місія Фонду Ріната Ахметова ‒ сприяти тому, щоб кожна дитина-сирота могла жити у родині!

І дійсно, ніхто з нас не народжувався для того, аби бути сиротою...