Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Сьогодні кожен українець працює на перемогу!»: оперна співачка Ольга Матушенко довірила свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

25.01.2023

Солістка Національної опери України Ольга Матушенко за кілька годин до початку повномасштабної війни співала на головній сцені країни. Відлуння аплодисментів заглушили звуки вибухів... Про те, чому видатна співачка збирає бляшанки та як вийшло, що через війну головна героїня «Травіати» так і не померла, Ольга розповіла Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

«23 лютого у мене була чудова вистава „Наталка Полтавка“. Я співала головну партію: було багато людей, всі так тепло приймали. Поїхала додому, з квітами, щаслива, не могла заснути. Таке було піднесення... Коли я заснула, дзвонить сусід: „Війна почалася“... Таке було враження, що це досі сон», — згадує співачка.

У родині Ольги живе купа тварин: шість котів та три собаки, ще стільки ж котів у її мами. З такою кількістю чотирилапих складно знайти прихисток. Але через пару тижнів довелося евакуюватися: прийняли родичі у Золотоноші. Ще через півтора місяці повернулися додому, аж потім чоловік умовив Ольгу поїхати до Латвії.

Там була і робота: Ольга співала українські пісні на концертах, люди аплодували стоячи на підтримку співачки та України. Але дуже хотілося додому — повернулася. Наприкінці весни театр відновив вистави, якими підтримував публіку під час війни. Вдома Ольга знайшла ще одне покликання, дізнавшись про окопні свічки.

«Ми з чоловіком знайшли бляшанку, накрутили туди гофрокартон, залили віском і підпалили. Я зрозуміла: можемо робити», — згадує співачка.

Після першої партії пішли запити: треба ще. І почалося: збирали гроші, купували парафін і працювали... Люди приносили бляшанки навіть у театр. Ольга посміхається: оперна співачка ходить з баулами та брязкає... І згадує ще одну історію — про те, як через тривалу повітряну тривогу не вдалося завершити прем’єру «Травіати».

«Ми її так чекали... Не доспівали вісім хвилин! Але з усього треба робити гарні висновки. Тому в перший раз за весь час головна героїня Віолетта залишилася жива. І ми маємо надію, що це гарний знак для всіх нас. Маю віру в серці, що ми переможемо. Кожен українець зараз працює на перемогу!», — каже Ольга. Дивіться та слухайте її історію за посиланням bit.ly/3WD8bmn

Історія Ольги увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 55 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001