Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Що відбудеться на Фестивалі "Конструкція", 4-10 жовтня 2014 р.?

23.09.2014

«Конструкція» - фестиваль нових медіа та аудіовізуального мистецтва в міському просторі, який відбудеться 4-11 жовтня 2014 р. у Дніпропетровську. Проект звертається до фізичного та уявного образу міста Дніпропетровська, відкриває новий погляд на його особливості та підвищує ступінь уваги до спільного: простору, відповідальності, майбутнього.

Фестиваль поєднує теми містобудови та соціокультурного розвитку, ставить на меті пожвавлення діалогу навколо творчих потреб людини, яка живе  в умовах постіндустріального та пострадянського міста. Протягом фестивального тижня майданчиком для подій виступатимуть знакові місця та громадський простір Дніпропетровська. Таким чином можливо привернути увагу до визначних та забутих об’єктів міста, які формують його історичний та сучасний образ, відновити їх роль у свідомості та по-новому поглянути на їх значення. Несподівані локації буде обрано для посилення позиції експериментального, інтерактивного мистецтва та участі мешканців міста у творчому процесі. Нові медіа відіграватимуть роль  видовищного інструменту, що якнайкраще відповідає динаміці часу.  Фестиваль супроводжуватимуть дискусії, презентації та воркшопи з українськими та закордонними фахівцями у сфері медіа-арту, нових технологій в мистецтві та креативної урбаністики.

Під час фестивалю:

  • Протягом 8 днів з 4 по 11 жовтня 2014 року відбудеться низка заходів у знакових місцях Дніпропетровська: футуристичному Палаці дітей та юнацтва, ботанічному саду, у Планетарії, на набережній Дніпра та Фестивальному причалі, сучасних арт-центрах та галереях, ТРЦ та парках, промзоні та спальних районах.
  • Буде використано нові медіа та нових технології в аудіовізуальному мистецтві для інсталяцій, концертів та творчих проектів у громадському просторі.
  • Візьмуть участь в якості гостей митці (медіа-арт, 3D-mapping, комп’ютерні технології, мультимедіа, перформанс), музикантів (експериментальна електронна музика, саунд-арт), фахівців з креативної урбаністики з України, Польщі, Німеччини, Угорщини, Литви тощо. Залучити місцеву творчу спільноту до активної участі в подіях.
  • Митців буде ознайомлено з особливостями містобудови Дніпропетровська, його культурними кодами під час екскурсій містом та польових досліджень.
  • Митцям буде надано умови та інструментарій для специфічного творчого перетворення простору та уявлення про нього. Інсталяції в міському просторі (до 8 локацій) будуть змістовно спрямовані на встановлення та активацію суспільних зв’язків.
  • Відбудуться 4-5 подіумних дискусій та презентації для широкої аудиторії на тему значення творчих підходів та мистецьких заходів для гармонійного розвитку суспільства.
  • Вфдбудуться 6 практичних воркшопів для мистецького кола з інноваційних методів та технологій в сучасному мистецтві.
  • Буде залучено специфічну аудиторію:  IT-фахівців – для знайомства з можливостями нових технологій у мистецтві, активної участі в творчих процесах на рівні міської спільноти; фахівців з містобудування та архітекторів – для комплексного підходу до розвитку міста і соціокультурних процесів; активну молодь  - для пожвавлення її участі в суспільних творчих процесах.
  • Буде привернуто увагу до останніх тенденцій розвитку міста, естетичних та соціокультурних проблем, що виникають в процесі розвитку, під час виставки проектів з ревіталізації Дніпропетровська «100 ideas for urban change».
  • Відбудеться багатостороння документація фестивалю для продовження суспільного діалогу в медіа-просторі та активації подальших  ініціатив.

Проблематика, з якою працює фестиваль:

Більшість міст Центральної та Східної України виростало за часів індустріалізації, навколо підприємств, які давали роботу. Радянська ідеологія сприяла розвитку матеріально-технічної бази, але ніяк не людських ресурсів – не розвитку особистості. Громадські простори міста були підпорядковані універсальній системі, відповідно, позбавлені індивідуальності. І сьогодні, без колишньої централізованої стратегії «зверху-вниз», існуюча матеріально-технічна база культурного сектору занепадає або комерціалізується. Комерціалізація громадського простору є однією з гострих проблем Дніпропетровська. За відсутності суспільних культурних цінностей та змістовного наповнення публічних просторів, вільну нішу займає фінансова вигода. Ускладнює ситуацію відсутність у місті мистецьких вишів, які згуртували б навколо себе культурну спільноту та стали б базою для творчих процесів. Детально вивчивши ситуацію в сфері культури в проекті-дослідженні «Культурна мапа Дніпропетровська» (2012-2013 рр.), ми визначили продуктивне підґрунтя для корисних проектів.

Центральна геопозиція Дніпропетровська, мультикультурність, динамічність та доволі сильна економічна база виступають позитивними факторами. Постіндустріальний характер міста, його типова радянська інфраструктура, занедбаність колишніх закладів культури та важкий доступ до їх використання громадськістю ставлять ряд викликів перед молодими мистецькими спільнотами, що виникають. Тому ми вважаємо перспективними такі напрями роботи, як посилення ролі громадського простору, розвиток його культуротворчих функцій; розвиток неформальної мистецької освіти; розвиток динамічних сучасних технологій у мистецтві, здатних згуртувати навколо себе освічених фахівців різного профілю; створення можливостей для росту молодих мистецьких спільнот та множення їх творчої енергії.

Учасники:

Аудіовізуальна програма: Алла Загайкевич (Київ), Robert Henke (Німеччина), Jacek Sienkiewicz (Польща), Credit00 (Німеччина), V4w.enko, Ujif_notfound, Андрій Кириченко, Станіслав Толкачев, Антон Лапов, Tenpoint, Sport and Music, Yarkus, Zelenshum, Subforms, Roman Slavka, ZSUF, Submatukana, Gamardah Fungus, Motoblok (Україна).

Художня програма: Нікіта Шалений, Нікіта Гарець, Данііл Галкін, Данило Бєлкін, Валерій та Катерина Кузнецови, Тамара Максименко і High Dance Company, Марина Борисенко (Дніпропетровськ), Відкрита група, Сергій Петлюк, Михайло Барабаш (Львів), Олександр Нікітюк, Наталя Лісова (Вінниця).

Освітня програма: Яніна Пруденко, Ольга Балашова, платформа культурних ініціатив «Ізоляція», Марія Гончар, Андрій Горохов, Томас Думке.

Проект реалізується за підтримки Програми і3 «Ідея – Імпульс – Інновація» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Партнери:  Польський Інститут в Києві, Генеральне Консульство Німеччини в Донецьку, Мережа менеджерів культури Фонду Роберта Боша, арт-центр "Квартира", галерея "Artsvit", арт-центр "Я Галерея", галерея-книгарня "Чорна ящірка", К12. Ряд партнерів щоденно поповнюється чудовими людьми та інституціями.

Сайт проекту: www.kulturamedialna.org

Тізер фестивалю: https://vimeo.com/103892731

Фестиваль у соцмережах:

https://www.facebook.com/events/1469215266663646/

https://vk.com/festivalconstruction

Координатори фестивалю «Конструкція»

мейл [email protected]

Андрій Палаш, тел. 0986667235

Юлія Овчаренко, тел. 097 914 25 73

 

Джерело: www.kulturamedialna.org