Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Щасливі історії сімей ДБСТ: "Мріємо взяти до себе ще сестричку нашого Вані"

24.01.2020

Стаж прийомної мами Олени Михайлівни Юрченко з Кривого Рогу перевищує 12 років. З Фондом Ріната Ахметова вона познайомилася 2011 року на тренінгу, який організовував Фонд для прийомних батьків. «

Тоді, дізнавшись про те, що в мене виховуються троє діток, Фонд Ріната Ахметова допоміг зробити ремонт у моїй квартирі, обладнав її всім необхідним для дітей, а в мене відтоді Дитячий будинок сімейного типу», – розповіла Олена. Зараз у ДБСТ Юрченків ростуть дві дівчинки – Вероніка та Сабріна, чотири хлопчики – Діма, Ваня, Женя та новенький Микита. Початок історії https://sirotstvy.net/ua/news/schastlyv-e-ystoryy-semey-kryvoy-rog-v-perv-y-den%60-nykyta-poprosyl-otvezty-ego-k-domu-rodyteley/

«ЗАРАЗ У ТЕБЕ НОВЕ ЖИТТЯ»

«Період адаптації в Микити, з одного боку, йде без ускладнень, хоча деяких моментів треба вчити, – каже Олена Михайлівна. – Наприклад, що в школі можна поводитися спокійно, розв’язувати питання словами. У свої 11 років хлопчик не привчився робити домашні завдання. Він вважав нормальним йти зі школи після 12 дня, незважаючи на уроки. Зараз усе це виправляємо. На щастя, він в одній кімнаті з моїм 13-річним Євгеном. Вони на одній хвилі, обидва з одного й того ж інтернату. Женя приводить Микиту додому після школи, підказує, вчить, захищає. А так, взагалі, Микита дуже спокійний. Що не так – ми говоримо: «Це в тебе було раніше. Зараз нове життя, у тебе все по-іншому, і поведінка теж».

ПРИЧІП ДРОВ ДЛЯ БАБУСІ У ДБСТ

Юрченків є правило: не перешкоджати спілкуванню з рідними та близькими, якщо такі є. «Мало того, деяким бабусям ми досі телефонуємо, хоча діти вже пішли в доросле життя, – продовжує розповідь прийомна мама. – Ми взагалі в сім’ї намагаємося підтримувати тих, хто з нами поруч. Коли в нашому регіоні була буря й дерева з корінням вирвало, то уламки деревини цілий тиждень валялися. Ми з дітьми вирішили вбити двох зайців – територію навколо очистити, а зібрані дрова відвезти бабусі в село, щоб їй було чим взимку будинок опалювати. Назбирали цілий причіп! Так я їх привчаю до турботи й уваги».

КОТИ ТА СОБАКИ ЯК РЕЦЕПТ НІЖНОСТІ

І вже, звичайно, у будинку сім’ї Юрченків завжди є тварини. «Діти постійно приносять то цуценя, то кошеня, – сміється Олена Михайлівна. – Я спочатку нервувала, а потім зрозуміла, що тварини самі собою розподіляються, хтось приживається, хтось тікає або сусіди заберуть. Тварини мотивують дітей до прояву доброти, тому я – тільки за, а далі – життя покаже».

МАМИНА ГОРДІСТЬ

Олена Михайлівна із задоволенням розповідає про успіхи своїх старших. «Моя усиновлена дитина Діма закінчує школу, готується вступати до Суворовського училища. А Ваня в мене взагалі із 7 класу у військовому училищі, у Боярці, вже працює комірником, хоче вступити на службу в тилу. Женя теж вступав туди, але трохи не дотягнув за балами, будемо знову пробувати!»

«УСІ МОЇ ДІТИ МРІЮТЬ ПРО АНГЕЛІНУ»

Уже рік ДБСТ Юрченків намагається забрати з будинку дитини сестричку Івана, дворічну Ангеліну. «Але поки соцслужби не поспішають нам її передавати, – розповідає Олена Михайлівна. – Ми були першими, кому повідомили про її народження! Точно пам’ятаю, коли мені зателефонували, ми з дітьми були в Києво-Печерській лаврі та зраділи: «Ось, Ваню, радуйся! У тебе янголятко народилося». І ви уявляєте? Дівчинку назвали Ангеліною. Біологічна мама її нещодавно померла. І відтоді ми почали її супроводжувати й оббивати пороги соцслужб. Ваня навіть писав особисто і омбудсмену з прав дітей, і начальнику соціальних служб Дніпровської ОДА. Будемо сподіватися, що найближчим часом Ангеліна буде з рідним братиком. Усі мої діти мріють, коли, нарешті, малятко буде в нас вдома. Усі думки та розмови про неї».