Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Розлад розвитку в дітей: вебінар Юрія Стратовича

03.08.2018

Цього тижня в рамках програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова пройшов ще один вебінар. Нашим гостем цього разу був Юрій Стратович, віце-президент Всеукраїнської асоціації дитячих психіатрів, дитячий лікар-психіатр вищої категорії, психотерапевт, фахівець із гармонійно емоційного виховання дітей.
 
Юрій Стратович працює з дітьми понад 30 років. Лікар завідував дитячим психіатричним відділенням, більш ніж 15 років працював обласним дитячим психіатром, проходив стажування в Бостоні.
 
Тема вебінару, що відбувся цього тижня – «Розлад розвитку в дітей». Експерт розповів про виховання дітей з особливими потребами.
 
 
«Усі діти від народження талановиті. І наше завдання – допомогти їм розкритися», – вважає Юрій Стратович.
 
Фахівець наголосив на важливості знань стандартів розвитку дитини: як і коли має формуватися мовлення. Юрій Стратович також розповів про тривожні сигнали у поведінці малюка, на які батькам варто звертати увагу, бо це є передумовою розладу розвитку дитини.
 
Отже, наводимо основні правила, що мають дотримуватися батьки при корекції поведінки як звичайних дітей, так і дітей з розладом аутичного спектру.
1. Діти не повинні керувати своїми батьками. Соціальна роль дорослих – поділитися соціальним досвідом з малюком, а не сліпо потакати забаганкам.
2. Не дозволяйте дітям уникати труднощів, не виконуйте завдання замість них. Потрібно усіляко підтримувати малюка при вирішенні життєвих складнощів.
3. Не акцентуйте увагу на неправильній поведінці. Фокусуйтеся на позитивних сторонах поведінки дитини і хваліть її. Дитяча поведінка передбачає три цілі: отримати певне благо, уникнути труднощів, звернути на себе увагу. Завдання батьків – навчитися читати поведінку дітей.
4. Запасіться терпінням, адже діти дуже чутливі до емоційного стану батьків. Намагайтеся, щоб ваше життя з дитиною було максимально структуроване й організоване. Візуалізація розпорядку дня лише сприятиме взаєморозумінню.
5. Усі, хто спілкується з дитиною, мають бути однією командою, адже діти дуже розумні – відразу бачать тих, хто може дозволити їм бути слабкими. Тут вагоме значення у вихованні має командна робота, яка не дозволить малюку ухилятися від труднощів.
6. Будьте послідовні. Не навантажуйте дитину великим обсягом інформації. Усе має бути в міру.
 
Спеціалісти програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова завчасно зібрали запитання до експерта від користувачів порталу, і вони отримали відповіді в ході вебінару. Якщо ви не мали можливості долучитися до онлайн-бесіди, не біда. Переглянути вебінар за участю Юрія Стратовича можна, перейшовши за цим посиланням.