Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо»: учасники проєкту збирають історії для Музею «Голоси Мирних»

10.08.2021

У санаторії «Перлина Донеччини» в Донецькій області завершився черговий сезон проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо».

Його головна особливість полягає в тому, що з дітьми працюють професійні психологи, які закінчили курс «Травма війни». Вони проводять групові заняття з використанням рухливих ігор і арт-терапії. Такий підхід допомагає знизити рівень тривожності у дітей, підвищити впевненість у собі, розвинути фантазію та уяву, позбутися страхів. Крім того, вони навчаються правил поведінки в надзвичайних ситуаціях.

– Проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо» стартував у 2015 році. За цей час понад 4500 школярів Донбасу оздоровилися в таборі під час літніх канікул. Головне завдання проєкту – допомогти дітям та підліткам подолати страх постійних обстрілів, відпустити цей вантаж і рухатися вперед. Основні напрями психологічної допомоги для учасників – це психологічна реабілітація та повноцінний відпочинок для дітей, які довгий час провели в зоні бойовиїх дій, – розповіла Оксана Іщук, керівниця проєктів Фонду.

Новинкою цього сезону проєкту стала активність «Кіно Кемп».  Діти відвідували заняття з відеозйомки та монтажу, вчилися розповідати історії і створювати ролики про події на Донбасі. Крім того, всі учасники «Мирного літа» могли поділитися своєю історією про те, як змінилася їхня доля. Ці свідчення увійдуть до зібрання Музею Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних». Перший і найбільший в Україні архів свідчень мирних жителів Донбасу вже зібрав понад 2 тисячі історій, а до 2025 року Фонд планує зібрати 100 тисяч.

Одна з них – історія Артема Лаутіна з Донецька.

– 24 серпня 2014 року стався найстрашніший день для нашої родини, осколки від снарядів «Граду» рознеслися по району, дивом встигли спуститися в підвал. Потім дізналися, що загинуло троє сусідів і згоріли кілька будинків, – розповів хлопчик.

Батьки Артема втратили роботу, а вся родина – звичного мирного життя і впевненості у завтрашньому дні.

– Але в той же час ми навчилися цінувати життя, дорожити своїми близькими і друзями. Коли гинуть сусіди, що живуть з тобою на одній вулиці, гинуть діти по дорозі на секції, світ не може бути колишнім. Артем разом із братом завдяки проєкту «Мирне літо» відвідував табір у Святогірську. Це дало можливість дітям розвинути свої комунікативні навички, дізнатися багато нового і бути просто дітьми. Хочу відзначити, що підтримка дітей, особливо психологічна, це вкрай важливо для нас. Величезне спасибі! – додала мама хлопчика Ольга.

Ще одна історія – Ані Ворони з Мар'їнки. Зараз вона разом із родиною живе в Дружківці.

– Страшні вибухи, звуки артилерії, блокпости, колони військової техніки, люди зі зброєю. Нам довелося переїхати в інше місто, залишити свій будинок. Важко, дуже хочемо додому, – розповіла Аня. 

Для Музею Фонду Ріната Ахметова важливо зберегти кожну історію заради майбутнього, заради миру. Якщо ви мирний житель Донбасу, про пережите вами теж повинні дізнатися! Розкажіть свою історію! Перейдіть за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/my-story і заповніть невелику анкету або звертайтеся на телефонну лінію 0800509001, щоб зробити свій внесок у збереження пам'яті.