Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Рінат Ахметов – Дітям. Мирний відпочинок дітям України

Проєкт спрямований на забезпечення психологічної реабілітації та повноцінного відпочинку дітей 10-17 років, які постраждали внаслідок російської військової агресії в Україні. Відкрита реєстрація на весняну зміну, яка триватиме 23.05 - 01.06 2024 року.
Прийняли участь більше
4800
дітей України

Рік створення: 2015


2015 року стало зрозуміло, що діти, які проживають у зоні збройних дій, потребують психологічної реабілітації. Пережиті величезний стрес, потрясіння, жахи не могли не залишити сліду в їхніх душах. 

Психологи Фонду Ріната Ахметова почали бити на сполох: якщо не звільнити дітей від кайданів переживань, у майбутньому все це дасться взнаки у формі неврозів і психосоматичних захворювань. Так постав проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо».

У проєкті брали участь школярі 8–15 років, які проживали на непідконтрольній Україні території та в «сірій зоні», а також діти-переселенці. Більшість учасників з багатодітних, неповних сімей, вихованці дитячих будинків сімейного типу з Донецької та Луганської областей.

В 2022 році, з початком повномасштабної війни в Україні, актуальність проєкту зросла, адже з кожним днем травмованих дітей ставало все більше і більше. Тому, було прийняте рішення масштабувати проєкт на всю країну, зробити його всесезонним і змінити назву на «Рінат Ахметов – Дітям. Мирний відпочинок дітям України».

Основні напрями:

психологічна реабілітація та повноцінний відпочинок для дітей, які довгий час провели в зоні бойових дій; допомогти дітям подолати страх постійних обстрілів, відпустити цей тягар і рухатися вперед – головне завдання проєкту;

робота з дітьми професійних психологів, які закінчили курс «Травма війни» – використання рухливих ігор і арт-терапії, що допомагають знизити тривожність, підвищити впевненість у собі, розвинути фантазію та уяву, позбутися страхів;

навчання дітей правил поведінки в надзвичайних ситуаціях;

проведення психологами групових занять, спрямованих на стабілізацію та покращення психоемоційного стану дітей.

Цільова аудиторія проєкту (починаючи з 2022 року):

  • діти, які були депортовані в рф та повернулися в Україну;

  • діти, які втратили батьків під час війни;

  • діти з прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу;

  • діти під опікою та усиновлені;

  • діти, які проживають на території, де ведуться активні бойові дії;

  • діти, які постраждали від бойових дій.

2015-2023 роках курс оздоровчої та психологічної реабілітації пройшли понад 4 800 дітей. Тільки в 2019 році учасниками проекту стали 500 дітей, які проживали по обидва боки лінії зіткнення. У 2020 році 78 дітей пройшли психологічну реабілітацію за проектом «Рінат Ахметов - Дітям. Мирне літо» в онлайн форматі. У 2021 році проект «Рінат Ахметов - Дітям. Мирне літо» повернувся в офлайн формат і організував психологічну реабілітацію для 115 дітей. З 2022 році локація проєкту була змінена і перенесена на Закарпаття - найбільш безпечний регіон країни. Психологічну реабілітацію організували для 100 дітей і 38 дорослих. У 2023 році було реалізовано чотири зміни проєкту, що дало можливість надати психологічну допомогу та фізично оздоровити 200 дітей з усієї країни.