Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Рінат Ахметов – Дітям. Мирний відпочинок дітям України

Проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Мирний відпочинок дітям України», спрямований на забезпечення психологічної реабілітації, повноцінного відпочинку та відновлення дітей 8-14 років, які постраждали внаслідок російської військової агресії в Україні.
Прийняли участь більше
4700
дітей Донбасу та України

Рік створення: 2015


2015 року стало зрозуміло, що діти, які проживають у зоні збройних дій, потребують психологічної реабілітації. Пережиті величезний стрес, потрясіння, жахи не могли не залишити сліду в їхніх душах. 

Психологи Фонду Ріната Ахметова почали бити на сполох: якщо не звільнити дітей від кайданів переживань, у майбутньому все це дасться взнаки у формі неврозів і психосоматичних захворювань. Так постав проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо».


У проєкті беруть участь школярі 8–14 років, які проживають на непідконтрольній Україні території та в «сірій зоні», а також діти-переселенці. Більшість учасників з багатодітних, неповних сімей, вихованці дитячих будинків сімейного типу.

Основні напрями:

– психологічна реабілітація та повноцінний відпочинок для дітей, які довгий час провели в зоні бойових дій; допомогти дітям подолати страх постійних обстрілів, відпустити цей тягар і рухатися вперед – головне завдання проєкту;

– робота з дітьми професійних психологів, які закінчили курс «Травма війни» – використання рухливих ігор і арт-терапії, що допомагають знизити тривожність, підвищити впевненість у собі, розвинути фантазію та уяву, позбутися страхів;

– навчання дітей правил поведінки в надзвичайних ситуаціях;

– проведення психологами групових занять, спрямованих на стабілізацію та покращення психоемоційного стану дітей.

У 2015-2021 роках курс оздоровчої реабілітації пройшли понад 4 500 дітей. Тільки в 2019 році учасниками проекту стали 500 хлопців, які проживають по обидва боки лінії зіткнення. У 2020 році 78 дітей пройшли психологічну реабілітацію за проектом «Рінат Ахметов - Дітям. Мирне літо» в онлайн форматі. У 2021 році проект «Рінат Ахметов - Дітям. Мирне літо» повернувся в офлайн формат і організував психологічну реабілітацію для 115 дітей.