Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Режисер Володимир Тихий про Wiz-Art-2014

30.07.2014

24 – 27 липня у Львові відбувся Сьомий міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art. Цьогоріч особливої уваги здобула українська документалістика. Центральною подією Wiz-Art-2014 стала презентація документального доробку кіноформації «Вавилон’13», що виникла як територія фіксації подій українського громадянського протесту 2013-2014 рр. Програму представляв художній керівник проекту та член Експертної Ради грантової програми «і3» режисер Володимир Тихий. Він поділився враженнями від відвідання кінофесту. 

–       На Wiz-Art я був уперше. Зізнаюся, очікував, що подія носитиме хіпстерський і дещо снобістський характер. Насправді ж фестиваль не зовсім такий. Він відповідає запитам молодіжної культури, адже кістяк аудиторії – студенти та молодь, що цікавляться сучасним мистецтвом. Здебільшого, це представники середнього класу, вибаглива львівська публіка. Однією з головних особливостей заходу стала його багатожанровість. Це дозволяє кожному з присутніх знайти для себе щось цікаве, навіть, якщо людина далека від кіно і присутня на Wiz-Art просто як глядач. На київських кінофестивалях зазвичай інша ситуація – 60 – 70% аудиторії тим чи іншим чином пов’язано із кіносферою. Тому і запитання, які ставлять ці дві несхожі аудиторії, – різні. Ще однією особливістю стала велика кількість українського актуального кіно у конкурсній та позаконкурсній програмах. У межах спеціальної програми відбувся показ кінохронік Майдану «Вавилон’13», де  українські режисери представили свої роботи на найактуальніші цього року в Україні теми – Майдан, Крим і війна на Сході України. До речі, за підтримки Фонду в рамках програми було проведено дискусію «Документальне кіно – інструмент боротьби в Україні», що зібрала велику аудиторію. Відповідно до цьогорічного гасла фестивалю подія довела, що яскраве кіно «сильніше за зброю». Моя основна діяльність у межах кіноподії була присвячена різноманітним зустрічам, інтерв’ю, майстер-класам та дискусіям. Тому, на жаль, я не мав можливості подивитися програму. Але був вражений відкриттям. Своїм виступом церемонію розпочав львівський електронний гурт КЕМІ під візуальне шоу Vj Turok. Я такого не бачив!

Загалом, можу сказати, що фестиваль дуже популярний у Львові. Цікаво, що місто має особливість створювати історію. Наприклад, якесь місцеве кафе існує усього півроку, а складається враження, що йому щонайменше років 200. Щось подібне відбувається і з цим заходом. Він став невід’ємною частиною Львівського фестивального життя. Звичайно, організація фесту відбувається не без труднощів, але його колектив – молодці, працюють на дуже високому професійному рівні. Мені здається, що поки вони замало пропагують цей культурний захід серед жителів інших міст України, а це було б цікаво. Wiz-Art має величезний потенціал!