Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Подолати. Допомагає психолог»: як покращити своє психічне здоров'я?

13.01.2022

Фонд Ріната Ахметова продовжує цикл прямих ефірів із надання психологічної допомоги жителям Донбасу. Онлайн-трансляції та вебінари проходять у рамках проєкту «Голоси Мирних. Музей Фонду Ріната Ахметова» на діджитал-майданчиках Фонду. Глядачі можуть поставити експертам запитання, які найбільше їх хвилюють. 

Що таке психічне здоров'я та чим воно відрізняється від психологічного? Як підтримати та зміцнити психічне здоров'я мирним жителям Донбасу? Чи існує взаємозв'язок між рівнем самооцінки та загальним психічним здоров'ям? На ці та інші запитання глядачів відповідала сертифікована гештальт-терапевтка, сімейна психологиня Катерина Вепро. 

– Психічне здоров'я є основою благополуччя людини, яке включає здатність повноцінно жити й досягати певних цілей. У свою чергу психологічне здоров'я – це один із аспектів психічного здоров'я, який говорить нам про те, які цінності та амбіції несе людина. Також сюди варто віднести й пізнавальні процеси (пам'ять, увага та мислення), коли вони розвинені на достатньому рівні, тоді людина може комфортно жити та задовольняти свої потреби, – розповіла Катерина Вепро.

Крім того, експертка наголосила на важливості підтримки та зміцнення психічного здоров'я для людей, які проживають уздовж лінії розмежування. Ще в 2014 році Фонд Ріната Ахметова став першим, хто почав надавати психологічну підтримку мешканцям Донбасу. На регулярній основі психологи проводять групові та індивідуальні консультації, підтримують, а також навчають людей долати той рівень стресу, з яким їм доводиться жити.

– Я вважаю, що найбільшим досягненням щодо турботи людей про своє психічне здоров'я стало усвідомлення тієї допомоги, яку вони можуть отримати від Фонду. Люди дуже активно користуються цією можливістю, щоб підтримати своє психічне здоров'я. До того ж людям важливо зберігати звичний устрій свого життя, наскільки це можливо, – ходити на роботу, відвідувати школу, зустрічатися з родичами, – наголосила психологиня.

Катерина Вепро також поділилася простими порадами, які можуть допомогти людям покращити своє психічне здоров'я та підняти свою самооцінку.

– Самооцінка підтримує наше психічне здоров'я. Тому дуже важливо надавати цінності тим справам, які ви робите. Пропоную вам визначити два пункти, які ви щодня робитимете виключно для себе, те, що приноситиме вам радість. Навіть якщо ви приділятимете цьому 15 хвилин часу, то на якомусь етапі вам обов'язково вдасться отримати бажаний результат. Крім того, дуже важливо не забувати про фізичну активність, а також дотримуватися правил інформаційної гігієни, – підсумувала експертка.

Щоб зрозуміти, чи потрібна вам психологічна допомога, можна пройти тест на сайті Фонду Ріната Ахметова: akhmetovfoundation.org/test/nuzhna-ly-vam-psyhologycheskaya-pomosch.

Ви також можете звернутися за безоплатною допомогою до психологів Фонду за телефоном гарячої лінії: 0800509001.

Унікальний Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» – це безпечний, довірчий простір, де жителі Донбасу можуть розповісти про пережите ними заради майбутнього, заради миру. Ознайомитися з історіями людей із Донецької та Луганської областей, а також залишити свою можна тут: https://civilvoicesmuseum.org/stories.