«Під час моїх свідчень у Гаазі суддя плакала»: історія мешканця Житомирщини в Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
У лютому 2023 року у Гаазі відбувся народний суд над президентом росії. Символічний, але важливий процес за участю справжніх суддів та прокурорів. Було надано докази вчинення володимиром путіним воєнних злочинів в Україні та закликано до обвинувального вироку. Серед свідків у суді були українці, які довірили свої історії про війну Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Один з них — Володимир Ободзинський з Юрівки, що на Житомирщині.
Через російську агресію Володимир втратив найдорожчих. Бомби вбили в його будинку три покоління родини: дружину, доньку з однорічними онуками-близнюками та сина-підлітка. Після трагедії чоловік розповів свою історію для Музею — послухати його можна за посиланням bit.ly/3TVXbRa
Нещодавно Володимир знову поговорив із Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова: про те, як виступив свідком проти путіна у Гаазі, та як учасники процесу сприйняли його власну історію.
«Там були прокурори з Канади, з Америки, з Бангладеш і з Франції. Вони просто підходили і говорили, що я мужня людина і правильно роблю, що доводжу все це. Жінка-суддя взагалі сиділа і плакала. Таке зараз життя: сьогодні живеш, завтра прилетіло — і все, тебе нема. А твої свідчення залишаться», — ділиться Володимир.
За словами прокурора, свідчення, які українці надали на народному суді, будуть додані до справи під час офіційного кримінального суду над путіним у Гаазі.
«Народний суд — це така перша ластівка. Хотілося б дожити до того, щоби путіна разом з лукашенком судити в Гаазі. Дочекатися реального суду, реального ув’язнення. Тисячі людей причетні до того, що робиться в Україні… щоб всі понесли покарання. Але в першу чергу це путін і лукашенко», — підкреслює Володимир. Слухайте його розповідь з перших вуст за посиланням bit.ly/3JZT3eb
Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії (800) 509 001.