Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Перша партія швидких від Фонду Ріната Ахметова вирушила в регіональні лікарні

05.07.2019

30 нових, сучасних швидких із 200 запланованих поїхали в усі регіони України. Це найбільший за 28 років незалежності приватний проект у галузі невідкладної медицини.

Сьогодні Фонд Ріната Ахметова передав перші 30 швидких обласним лікарням, станціям швидкої допомоги й амбулаторіям сільських громад у 22 областях країни. Мова йде про автомобілі типу В Peugeot Boxer, у яких є все необхідне для порятунку людей в умовах надзвичайних ситуацій. В машинах встановлено портативні системи реанімації.

Ще 170 карет швидкої допомоги Фонд передасть лікарням по всій Україні до кінця 2019 року. Усі 200 авто будуть працювати в тих районах, де найбільше потрібні. Проект реалізується за особистим рішенням Ріната Ахметова та повністю фінансується за його кошти.

По суті, кожна швидка – це кабінет реанімації на колесах, що дає змогу рятувати людські життя в ситуаціях, коли відлік іде на хвилини. Крім того, тут встановлені кисневі апарати, прилади для вимірювання глюкози в крові, сучасні ноші, електрокардіограф, оксиметр.

– Обладнання машин дасть змогу своєчасно надавати допомогу в разі серцевих нападів, а це головна причина викликів швидкої допомоги. Кожен третій пацієнт швидкої – з інфарктом або інсультом. Також у машинах є обладнання для транспортування людей, які постраждали в ДТП – тих, хто дістав переломи. По-справжньому безцінний проект, – розповідає директор Донецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Кияшко.

– 200 швидких від Ріната Ахметова за рік дадуть лікарям змогу зробити більш ніж мільйон виїздів і врятувати понад мільйон людських життів. Це один із медичних проектів Фонду Ріната Ахметова, спрямованих на допомогу та порятунок життя у буквальному сенсі. Це сучасні автомобілі, обладнання яких нічим не поступається швидким приватних клінік, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду. – Фонд дуже б хотів, аби людям не потрібно було викликати швидкі. Але ще більше ми хочемо, щоб у критичні моменти швидка приїжджала з усім необхідним і за лічені хвилини.

За даними соціологічного дослідження КМІС, питання здоров’я та медицини є пріоритетними майже для 60% населення України. Як підкреслила Наталія Ємченко, благодійність у галузі медицини та порятунку людського життя завжди була важливою серед напрямів у роботі Фонду Ріната Ахметова.

З 2007 року Фонд реалізував ряд проектів, що допомогли сотням тисяч українців зберегти своє здоров’я. Зокрема, допомогу отримали понад 120 000 осіб у рамках програм «Рак виліковний» і «Стоп туберкульоз». Фонд єдиний в Україні щороку надає підтримку дітям Донбасу в рамках таких проектів, як «Здорове серце», «Реабілітація поранених дітей», «Ліки дітям», «Тепер я чую».

Тільки на Донбасі за останні п’ять років завдяки допомозі Ріната Ахметова було врятоване життя понад 1 000 000 людей.