Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Олександр Попов відвідав Київську міську туберкульозну лікарню №2

18.01.2013

Голова КМДА Олександр Попов здійснив робочий візит до Київської міської туберкульозної лікарні №2. Очільник держадміністрації оглянув стан медичного закладу та обговорив з медиками перспективи розвитку установи у рамках реформування столичної галузі охорони здоров’я.

У планах міського керівництва створення сучасного центру лікування туберкульозу, де вражені цією недугою кияни зможуть отримати не лише фахову допомогу, а й комфортні умови для тривалої госпіталізації.

«Лікарня збудована у 1967 році. І, на жаль, все як було збудовано, так до нині і залишено. Починаючи від лікувальних корпусів, закінчуючи технічними приміщеннями, наприклад – котельні або пральні. Насправді, тут треба робити повну реконструкцію. Передусім йдеться про рівень медичної допомоги. Адже наше завдання зробити цей об’єкт показовим не лише для Києва, але й для всієї України. Після того як необхідні роботи будуть проведені, ми плануємо перевести всіх хворих на туберкульоз з київських лікарень до цього закладу. Тут є надзвичайно хороші умови для успішного лікування. Сама лікарня розташована посеред лісу, а, як відомо, чисте повітря є важливою складовою у лікуванні туберкульозу», – поділився планами Олександр Попов.

Департамент охорони здоров’я інформує, що у столиці готуються до впровадження Концепції реорганізації та реструктуризації протитуберкульозної служби міста Києва. Так, існуючі протитуберкульозні заклади об’єднають у єдину потужну службу, яка має зменшити економічні збитки шляхом зменшення резервуару інфекції. Також на часі введення стаціонарозамінних форм лікування, залучення до роботи у протитуберкульозній службі молодих фахівців, активізація ролі первинної медико-санітарної ланки у протитуберкульозних заходах.

Загалом у столиці на диспансерному обліку у протитуберкульозних закладах перебуває майже 16000 пацієнтів, з яких 1675 – з активними формами туберкульозу.

Медики зазначають, що, починаючи з 2010 року, простежується тенденція до зростання показника захворюваності на туберкульоз, протягом 2012 року вона росла на 6% і складає 40,6 на 100 тис. населення. Кількість деструктивних форм туберкульозу легень за минулий рік збільшилася на 12,6 %.

Крім того, починаючи з 2007 року, у столиці зростає показник захворюваності на активний туберкульоз у поєднанні з хворобою, зумовленою вірусом імунодефіциту людини.

Джерело: Київська міська державна адміністрація

Фоторепортаж