Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Окупанти вбили чоловіка, брата, кумів та хрещеника»: мешканка Бучі довірила свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

14.01.2023

Під час окупації Бучі Ірина втратила п’ятьох близьких людей. Їх вбили на подвір’ях власних будинків... Жінка лишилася з сином, племінником та старенькою мамою у непридатній для життя домівці. Своєю історією вона поділилася з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

«На початку війни ми всією сім’єю ховалися в погребі. Коли вже сильно почали бомбити, чоловік з братом сказали нам їхати, а самі записалися в тероборону Бучі. Чоловік також відмовився покинути двох наших собак та шістьох котів. І ми тікали під обстрілами...», — згадує Ірина.

Зв'язку з чоловіком та братом не стало майже одразу. Вдалося поговорити лише раз. 10 березня брат зміг зателефонувати і сказати: «Не хвилюйтеся, у нас все добре». Ірина спілкувалася з сусідами, які готували їжу на вогні, і до них приходили на обід бійці тероборони.

«Сусіди сказали: „Іра, твої чоловік і брат уже три дні не приходять їсти“. Ми до останнього не вірили. Думали, може в погребі сидять... І коли вже наші військові виганяли цю нечисть з міста, до Бучі зайшов син, який був у теробороні Ірпеня. Він впізнав батька і дядька. Вони лежали на подвір'ї», — розповідає жінка.

Окупанти закатували та вбили її двоюрідного брата з дружиною та їхнього сина — кумів та хрещеника Ірини. Сама вона з мамою, своїм сином та сином вбитого брата живе у будинку, який перебуває у аварійному стані після обстрілів. Дивіться та слухайте її історію за посиланням bit.ly/3w0MUYY

Історія Ірини увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 55 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001