Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Новий проект Гуманітарного штабу Ріната Ахметова «Здорове серце»

08.02.2017

У лютому стартував новий проект адресної допомоги Гуманітарного штабу Ріната Ахметова «Здорове серце». Про проект і надання допомоги дітям Донбасу зі вродженими вадами серця розповіли координаторка Штабу Римма Філь і керівниця напряму «Адресна допомога» Юлія Герасименко під час онлайн-конференції в «Сегодня Мультимедиа». Спеціальним гостем заходу став Ігор Дитковський, ендоваскулярний хірург ГУ Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова НАМН України.

«Рінат Ахметов завжди з особливою теплотою ставився до дітей. У фокусі уваги Благодійного фонду та Штабу були й залишаються діти Донбасу. Ось уже 2,5 року програми Штабу спрямовані на порятунок наших маленьких земляків, які постраждали від збройного конфлікту. І новий проект «Здорове серце» присвячений тому, щоб допомогти дітям із захворюваннями серця жити повноцінним здоровим життям», – сказала Римма Філь.

Проект Штабу «Здорове серце» передбачає надання допомоги на придбання оклюдерів для проведення операцій на серці дітям, у яких діагностовано такі захворювання:

  • відкритий артеріальний проток;
  • вторинний дефект міжпередсердної перегородки.

Допомогу Штабу Ріната Ахметова можуть отримати всі діти віком від народження до 18 років із Донецької та Луганської областей, як проживають на непідконтрольних територіях, так і переселенці, які виїхали на мирні території України.

«Для Ріната Ахметова дуже важливо допомогти сім’ям, які опинилися в біді. Вартість оклюдера приблизно 100 тис. гривень і батьки часто не можуть оплатити лікування своєї дитини. Цей напрям дуже затребуваний. За час роботи Гуманітарний штаб сплатив оклюдери для 25 дітей. Ми побачили, як багато надходить запитів на таку допомогу, і відкрили окремий проект», – зазначила Юлія Герасименко.

За статистикою в Україні щороку народжується приблизно 4,5 тисячі дітей із вадами серця, 600–700 – з Донецької та Луганської області. За даними Штабу, минулого року в Києві були прооперовані 30 дітей із Донбасу з діагнозами відкрита артеріальна протока і вторинний дефект міжпередсердної перегородки. У межах проекту «Здорове серце» до кінця 2017 року заплановано надати допомогу 35 дітям.

Дітям із такими діагнозами рекомендована ендоваскулярна операція із застосуванням оклюдерів. Це лікування передбачає корекційну операцію із закриття пороку. А отже, після операції дитина зможе повернутися до повноцінного життя.

«Ендоваскулярні операції – це найсучасніший, зовсім не травматичний метод лікування, – пояснює Ігор Дитковський. – Метод дуже дорогий і, на жаль, допомога держави мінімальна. У половині випадків дітям із вродженими вадами серця допомагають благодійні організації. Так минулого року, завдяки допомозі Штабу Ріната Ахметова, тільки в нас 7 дітям були проведені операції з імплантації оклюдерів. Дякую вам за цю допомогу. Українські діти заслуговують того, щоб лікуватися за світовими стандартами й мати право на довге, щасливе і здорове життя».

Перший сертифікат Штаб вручив 2-річному Ромі із селища Комишуваха Луганської області. «Коли сім’я Роми звернулася на гарячу лінію, Штаб відреагував оперативно. Лікарі сказали, що зволікання небезпечне для життя дитини. 1 лютого в Центрі кардіології й кардіохірургії успішно пройшла екстрена операція. Малюк із мамою вже повернувся додому, почувається добре. І для нас це найбільша перемога», – говорить Юлія Герасименко.

Для того щоб отримати допомогу від Гуманітарного штабу на оклюдер, необхідно:

1.Зателефонувати на гарячу лінію гуманітарного штабу за номером 0800 50 9001 та залишити свою заявку.

2.Надати документи, що підтверджують захворювання.

3.Надати копію паспорта й ідентифікаційного коду одного з батьків.

4.Надати свідоцтво про народження дитини.

5.Мати можливість виїхати в Київ для проведення операції.