Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Неонатальна швидка від Фонду Ріната Ахметова врятувала життя новонародженого хлопчика з Мелітополя

27.08.2020

Мешканка Мелітополя Анастасія готувалася до народження сина, вираховувала приблизну дату народження. Але все пішло не за планом – пологи почалися набагато раніше, ніж очікували. Жінка по хвилинах пам'ятає той день. Як летіла в швидкій до пологового будинку, як народжувала хлопчика. І найстрашніший момент – коли з'ясувалося, що син, який щойно з'явився на світ, не дихає. Надати йому допомогу на місці медики не могли – в лікарні не було необхідного обладнання. Мелітопольські лікарі викликали колег із Запоріжжя. Знали, що обласна клінічна лікарня стала учасницею проєкту «200 швидких для України» Фонду Ріната Ахметова й отримала суперсучасну карету швидкої допомоги для реанімації новонароджених.

Директор Запорізької обласної клінічної лікарні Юрій Борзенко каже, що ця машина постійно дарує позитивні емоції всьому персоналу. Так було і в момент, коли отримували автомобіль. Так відбувається щоразу, коли він допомагає врятувати чиєсь життя.

– Раніше їздили на виклики в районні центри на рафіках, в яких не було нічого. А тепер у нас є суперсучасний автомобіль з європейським обладнанням, – каже лікар.

До Анастасії та її новонародженого сина бригада із Запоріжжя встигла вчасно. Малюка врятували та привезли в обласну лікарню.

– Поки нас не стосувалося, ми про це ніколи не замислювалися. А тепер ми думаємо про те, що добре, коли є ці автомобілі, які рятують наших діток, – каже породілля.

Завідувач відділення реанімації новонароджених Запорізької обласної клінічної лікарні Іван Анікін розповідає про переваги автомобіля та його обладнання:

– Апарат ШВЛ – сучасний, тут є можливість регулювання рівня кисню. Це дуже важливо для недоношених дітей. Тут є інтерактивна панель, допоміжні режими вентиляції. Цей маленький транспортний апарат – повний аналог тих, які ми використовуємо у відділенні.

У спеціалізованій неонатальній швидкій від Фонду Ріната Ахметова є особлива люлька для транспортування малюків. Її називають кувез, але частіше капсулою життя. Автомобіль обладнаний системою кондиціювання, що рятує маленьких пацієнтів від спеки та холоду. Крім комфортного мікроклімату, швидка забезпечує захист від вібрації та шуму. В рамках проєкту «200 швидких для України» державні медзаклади по всій країні отримали 22 автомобілі реанімації новонароджених. А ще – 64 позашляховика та 114 «реанімацій на колесах».

Проєкт «200 швидких для України» був реалізований за особистим рішенням Засновника Фонду Ріната Ахметова і став частиною програми Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Вперше за 28 років незалежності країни Рінат Ахметов – єдиний благодійник, який передав медикам таку кількість суперсучасних машин швидкої допомоги. Сьогодні багато цих машин залучені до боротьби з епідемією коронавірусу по всій країні.