Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Негода тепер не лякає»: швидка-позашляховик від Ріната Ахметова вирушила до Житомирської області

02.12.2019

 

– Наші лікарі обслуговують людей в усьому районі. Це 35 населених пунктів, зокрема дуже віддалені села. Але біда навіть не у відстанях, а в бездоріжжі. Будь-яка негода – дощ або сніг – перетворює ґрунтову дорогу на суцільне багно. На старих машинах дістатися до пацієнтів іноді майже неможливо. Тепер нам не страшні ні дощ, ні грязюка. Пацієнти можуть бути спокійні.

Так прокоментувала отримання машини первинної медико-санітарної допомоги, створеної на базі Toyota Land Cruiser, голова Ушомирської об’єднаної територіальної громади Людмила Мала. Разом із Ушомиром медичні джипи одержали ще 30 центрів первинної медико-санітарної допомоги та сільських громад з 16 областей.

Це перша велика партія джипів для медиків. Раніше Фонд передав лікарям перші три дослідні зразки спецавтомобілів на базі позашляховиків. Вони успішно працюють у Кривому Розі, Космачі (Івано-Франківська область) і Христинівці (Черкаська область).

Проект «200 швидких для України» реалізується з ініціативи президента Володимира Зеленського та за особистим рішенням засновника Фонду Ріната Ахметова. Уперше за 28 років незалежності країни Рінат Ахметов – єдиний благодійник, який передав медикам таку кількість суперсучасних машин швидкої допомоги.

У медичних установах країни вже працюють 170 сучасних автомобілів від Ріната Ахметова. Це неонатальні машини типу С (для реанімації немовлят), типу В («реанімація на колесах») і типу А1 (позашляховики).

До кінця року сільські громади та центри первинної медико-санітарної допомоги отримають ще 30 швидких-позашляховиків від Фонду Ріната Ахметова – і проект «200 швидких для України» буде успішно завершено.

Двісті нових, обладнаних за останніми стандартами, автомобілів швидкої медичної допомоги дадуть лікарям змогу здійснювати більш ніж мільйон виїздів до пацієнтів на рік і врятувати понад мільйон життів.