Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Наша культура — єдиний спосіб зрозуміти, хто ми»: у США відбулися дискусія та виставка за підтримки Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

20.11.2023

Міжнародний центр «Меридіан» у партнерстві з SCM та Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова провели панельну дискусію та відкрили мультимедійну культурну виставку «Партнери на передовій: боротьба України та США за мир, справедливість, глобальну безпеку та культурну стійкість». Захід відбувся 15 листопада 2023 року у Вашингтоні, округ Колумбія, США.

Мета заходу — пролити світло на навмисні зусилля росії щодо завдання шкоди українській культурі та традиційним базовим цінностям, які поділяють спільноти у всьому світі. Подія стала платформою для визнання важливості альянсу США та України у протистоянні антидемократичним принципам.

«Це форум про те, куди ми йдемо у світі. Мистецтво — це спосіб побачити цей конфлікт так, щоб гостро відчути жертви людей в Україні. Важливо рухатися вперед, а не думати про цей захід, як про один вечір», — поділився Амбасадор Стюарт Холлідей, головний виконавчий директор Міжнародного центру «Меридіан».

Наталя Ємченко — директорка зі зв’язків з громадськістю та комунікацій SCM, членкиня наглядової ради Фонду Ріната Ахметова — підкреслила: «Найкращий і єдиний спосіб зрозуміти, хто ми й звідки ми, — це наша культура... Україна — це держава зі своєю культурою та історією».

Катерина Смаглій, Перший секретар посольства України в США, зазначила, що станом на сьогодні в Україні російськими загарбниками знищено 1709 об’єктів історії та 92 музеї, втрати культурної спадщини вже сягнули 7 мільйонів доларів США.

Серед спікерів була Юлія «Тайра» Паєвська, українська військовослужбовиця, парамедик, волонтерка та посол доброї волі.

«Вони спочатку захопили вчителів, письменників і діячів культури. З бібліотеки вилучили всі українські книжки. Брали все, що було схоже на українську культуру... Українська мова була маркером для ув’язнення. Те, що терплять цивільні, — поза межами добра і зла», — розповіла Юлія, яка пережила російський полон.

Євгеній Малолєтка, фотокореспондент, лауреат Пулітцерівської премії, також долучився до дискусії.

«Ця історія про те, наскільки інформація важлива та має значення. Ми журналісти; ми не виробляємо сталь, але ми виробляємо факти», — сказав Євгеній про свою роботу з документування фронтів війни в Україні.

Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова збирає історії мирних мешканців України про війну від першої особи з 2014 року. Його архів містить вже понад 90 тисяч історій. Розкажіть свою на порталі Музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.