Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Набув чинності закон про наставництво

08.10.2016

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 1504–VIII «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». 7 жовтня цей документ набув чинності.

Тепер небайдужі дорослі люди, які мають сили й бажання, можуть стати наставниками, друзями та порадниками для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримати й підготувати їх до дорослого життя.

Завданнями наставництва є визначення та розвиток здібностей дитини, реалізація її інтересів у професійному самовизначенні. Закон передбачає також формування у вихованців практичних навичок, спрямованих на їх адаптацію до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном і коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг. Наставники повинні будуть вчити дітей спілкуватися, щоб у майбутньому вони могли адаптуватися в суспільстві і вміли долати складні життєві ситуації.

Наставництво може здійснюватися тільки повнолітньою дієздатною особою, яка пройшла курс підготовки з проблем соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя, добровільно й безоплатно.

Наставник має право відвідувати вихованця за місцем його проживання, навчання, лікування, оздоровлення, а також за згодою дитини та законних її представників спілкуватися з нею поза місцем її проживання, зокерма запрошувати дитину у свою сім’ю у святкові дні, під час канікул. Наставник може надавати своєму вихованцю допомогу в отриманні додаткових освітніх, соціальних, реабілітаційних, оздоровчих послуг.

В Україні функціонує майже 770 закладів інтернатного типу, у яких перебувають понад 100 000 дітей. На жаль, більшість таких дітей випускаються непідготовленими до життя за межами закладу, без необхідних соціальних умінь і навичок.

Саме тому Фонд Ріната Ахметова в межах програми «Сирітству – ні!» реалізує проект «Наставництво», спрямований на підготовку вихованців інтернатних закладів до самостійного дорослого життя. Уже проведено 5 тренінгів для потенційних наставників. За результатами попередньої психологічної оцінки й навчання тренери-психологи проекту відібрали кандидатів, які вже скоро почнуть спілкування з вихованцями.

ДЖЕРЕЛО