«Ми боялися вийти з погреба — на подвір’ї стояв танк»: 11-річний Олександр із Макарова довірив свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Олександру — 11 років, і він пережив життя в погребі, допит російськими військовими й втечу з окупації. Свою історію Сашко із Макарова довірив Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.
Сашко добре пам’ятає той чудовий вечір. Тоді разом із сім’єю він співав українські народні пісні та Гімн України — просто тому, що хотілося співати. Це був вечір 23 лютого 2022 року. А на світанку почалася війна…
«Спочатку все було добре. На третій день до нас зайшла колона російської техніки. Я подумав, що це наші танки, але мама сказала, що ні, що то їдуть російські. Мені стало страшно. Ми сиділи в погребі, але через вентиляцію чули сильний гуркіт», — розповідає Олександр.
Потім у місті лунали постріли. Родина прочитала в новинах, що в центрі Макарова розгорнулися бої. Того ж дня на подвір’я їхнього будинку заїхав, розтрощивши ворота, ворожий танк.
«Ми думали, що вони зараз подивляться, побачать, що нікого нема і підуть. Але вони відкривали всі двері, зробили великий глум у хаті. Побачили кросівки та капці і зрозуміли, що в хаті хтось є. З’ясували, що один із підвалів зачинений, і стали ламати двері», — пригадує Сашко.
Сім‘я вийшла із погреба. Військові із росії допитали всіх — і батьків, і дітей. Про пережите під час допиту та евакуацію Сашко розповідає за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/stories/k-nam-vo-dvor-zaehali-russkie-voennye-my-boyalis-vyjti-iz-pogreba
Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею «Голоси Мирних» https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.