Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

МУЗЕЙНИЙ ЛІФТ ДІДУШИЦЬКОГО

11.06.2015

Унікальний механічний ліфт, якому вже майже 145 років, знаходиться у Державному природознавчому музеї НАН України на вулиці Театральній у Львові. Його було встановлено на вимогу засновника музею – відомого зоолога, етнографа та археолога, одного з найбагатших галичан, графа Володимира Дідушицького.

«У похилому віці граф Дідушицький мав паралізова­ні ноги і музеєм пересувався за допомогою інвалідного візка, – розповідає кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу біотичного та ландшафтного різноманіття Андрій Бокотей.  – На першому поверсі у графа був особистий кабінет, де він навіть міг заночувати на гуцульському «бамбетлі». Та оскільки основні колекції, з якими працював Ді­душицький, були на другому і третьому поверхах, спеці­ально для нього спорудили дерев'яний механічний ліфт»

Противага, за допомогою якої кабіна підіймалася, була збалансована з вагою графа і його візка. Тому заїжджаючи у ліфт, Діду­шицький міг легко підняти сам себе на потрібний поверх за допомогою шну­рів. Тепер для відновлення роботи ліфта не вистачає лише спеціальної мотузки приводу руху кабіни. Ліфт діючий, і музейники планують зробити з нього цікавий атракціон.

Крім того, в межах проекту «Динамічний музей» за підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» в музеї готується до встановлення також і новий ліфт для людей із обмеженими фізичними можливостями.

Джерело: http://smnh.org/content/article/Lift/Lift.pdf