Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних»: історія Григорія Сотника

09.11.2021

Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» продовжує збирати історії людей, які стали свідками воєнного конфлікту на сході України. Мета – розказати всьому світові про події на Донбасі та мирних жителів, життя яких вони змінили назавжди. 

Від війни страждають не тільки дорослі, але навіть невинні діти. Не стала винятком історія Григорія Сотника, мешканця Краматорська. Григорій Іванович із болем у серці згадує події лютого 2015 року. Тоді війна жорстоко зачепила його родину – під час обстрілу його онука Артема поранило. На щастя, все обійшлося. Донька його працювала в лікарні і  щодня, ризикуючи життям, виходила на зміну, щоб допомагати людям.


Григорій із сумом згадує події того дня: 

«Я почув якийсь гул, ніби літак розігрівають або вертоліт. І потім вибух. Виходжу на балкон – хмара, туман. Думаю, кудись ракета полетіла. «Ураган» або що воно там. Я дивлюся, а в нас дорога на аеродром була стара і там гаражі. І такий вибух божевільний! А Артем з друзями гуляли якраз біля гаражів. Чуємо – дзвінок. Прибігають вони. У його друга, Влада, нога в крові, а Артем начебто нічого. Потім сусід каже: «Артем же теж поранений». А в нього курточка така цупка, як пуховик. Дивимося – пробита. Праве плече зачепило».

Зараз Артем вже навчається в технікумі, пішов опановувати професію свого діда і теж стане електриком. 

– Фонд Ахметова допомагає добре. Спасибі, що оздоровлюєте дітей. А то в нас їх багато, заможних людей, а ніхто ж не допомагає. Дякуємо Рінату Ахметову за це все, що він робить для України, для Донбасу, нас не забуває, – зазначає Григорій Сотник.

Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» – це проєкт світового масштабу, в рамках якого Фонд планує до 2025 року зібрати 100 000 свідчень мирних жителів, постраждалих унаслідок збройного конфлікту на Донбасі.

– Ми не можемо відкрити музей у Донецьку, тому створюємо його онлайн. Він буде працювати як онлайн-архів, онлайн-експозиції, онлайн- і офлайн-проєкти, а ще – як медіа. Рінат Ахметов допомагав, допомагає і допомагатиме мирним жителям Донбасу. У 2014 році був створений Гуманітарний Штаб, який надав безпрецедентну за своїми масштабами допомогу і, по суті, врятував мільйони життів. За кожною з них – своя історія. Ми хочемо створити головний у світі архів історій Мирних. Ми віримо, що таким чином зберігаємо голоси з минулого і сьогодення заради кращого майбутнього, – говорить Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Музей «Голоси Мирних» – найбільше в Україні зібрання історій мирних людей Донбасу. Ваша історія теж має значення! Розкажіть її світу! Перейдіть за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/my-story і заповніть невелику анкету, щоб зробити свій внесок у збереження пам'яті.