Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних»: історія Асіє Алімової з Гранітного
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--4aa231f5b0eacccd7f33755ff5720d818f0d40c6/web%20%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%BB.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22web+zagl.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27web%2520%25D0%25B7%25D0%25B0%25D0%25B3%25D0%25BB.jpg)
Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» розповідає про тих, чиє життя розділилося на «до» і «після» збройного конфлікту на Донбасі. Це найбільша в Україні колекція історій Мирних. Фонд мріє зібрати мільйон історій, а у найближчій перспективі ставить перед собою мету – 100 тисяч свідчень Мирних, з яких одна тисяча вже зібрана.
Асіє Алімова з села Гранітного у 2015 році кілька разів була в епіцентрі обстрілів:
– Раз стріляли прямо біля нашого будинку. Пів на другу ночі, хапаю одяг, думаю, що у підвалі й одягнуся. Зима, сніг. У коридор тільки вийшла – і воно падає. Не знаю, чи сісти, чи вийти, чи зайти. Так і стояла. Обійшлося, але вибух був дуже сильний, шматки палаючого чогось наверх злітали і потім осідали, – згадує Асіє.
Жінка розповідає, як під час обстрілів у селі загинула маленька дівчинка:
– Виходжу, дід плаче. Кажу: «Що сталося?» «Ось, онучку...» Стріляли. У вікно був постріл. А дівчинка була в кутку... Ходить бабуся, плаче: «Вона тільки що тут була. І вже на кладовищі». Плаче бідна.
Пенсіонерка Асіє Алімова отримувала допомогу – продуктові набори від Фонду Ріната Ахметова. Каже, що така підтримка допомогла їй вижити.
Музей «Голоси Мирних» – це джерело правдивих історій мирних жителів Донбасу, викладених від першої особи, власними голосами людей. Зібрані матеріали є унікальною базою для істориків, дослідників, журналістів, а також – для написання книг, створення документальних, художніх фільмів та інших проєктів, які допоможуть зберегти історію, як вона є. У збиранні історій беруть участь також психологи Фонду, які за потреби надають допомогу людям.
– Музей «Голоси Мирних» – це безпечний довірчий простір для жителів Донбасу, де вони можуть розповісти свою історію світові, при цьому звільняючись від тягаря мовчання, спонукаючи інших поділитися своєю історією, дозволяючи своїм землякам, співвітчизникам і людям в усьому світі почути, побачити, зрозуміти розумом і відчути серцем біль пережитого ними. У рамках проєкту «Психологічна допомога» люди з Донецької та Луганської областей можуть звернутися на гарячу лінію Фонду за телефоном 0800509001 та отримати підтримку фахівців. Психологи під час онлайн-зустрічей та індивідуальної роботи допоможуть впоратися з тривожними станами, психологічною нестабільністю, травмою війни, – розповіла Юлія Єршова, директорка Департаменту комунікацій Фонду.
Залишити свою історію про події, які довелося пережити на Донбасі, можна, перейшовши за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/my-story та заповнивши невелику анкету. Ваша історія теж має значення! Розкажіть її світові!