Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Мої батьки загинули у день народження мами»: 16-річний Роман з Миколаєва поділився історією з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

18.02.2023

Батьки 16-річного Романа опинилися під завалами після того, як російські війська вдарили по житловій п’ятиповерхівці у Миколаєві. Тієї ночі загинуло ще 5 людей. Мами хлопця не стало у її день народження. Своєю історією Роман поділився з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

«Мене звуть Рома. Я живу у бабусі з дідусем у місті Миколаїв. Навчаюся в училищі на кухаря-бармена. Ми просто жили. Мама малювала на планшеті, вона за професією художником була. Тато, це був мій вітчим, дуже доброю був людиною», — ділиться хлопець.

На початку повномасштабної війни вони кілька днів ховалися у підвалі, але пізніше знову піднялися до оселі. Води у місті не було, тож Рома приносив її самостійно. За порадою батька, хлопець з мамою виїхали до Калуша, але за місяць повернулися.

«Я був у своїй кімнаті, оновлював Windows на комп’ютері. Не спав до 3-ї ночі. Тільки лягаю — чую звуки. Подумав, що в сусідній будинок влучило. Відчиняю двері в коридор: пил скрізь, і входів до кімнат немає», — розповів Роман про ніч ракетного удару.

Він покликав, але ніхто не відгукнувся. За збігом обставин, кімната хлопця взагалі не постраждала, навіть нічого не впало. Пів квартири ж більше не було... Згодом побачив сусідів із ліхтариками та вирішив виходити з будинку: зібрав речі, які міг взяти. Згадує, що того дня мама приготувала пиріжки та бісквітний торт до свого дня народження. Торт він із собою не взяв — завеликий.

«Я вийшов надвір, сказав, що під завалами мої батьки. Дідусь пішов дивитися, а ми з бабусею чекали ранку. Зі списку загиблих ми дізналися, що знайшли тіла мого тата, а потім мами», — згадує Рома.

Хлопець каже, що планує залишитися у Миколаєві — місті, де є його рідні та друзі. Він мріє, щоби не було війни, через яку вмирають люди. Дивіться та слухайте його історію за посиланням bit.ly/3xsZhxt

Історія Романа стала частиною архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 60 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001