Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Медики Калуша отримали сучасний апарат ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

04.08.2020

Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК передали висококласний апарат штучної вентиляції легенів Центральній районній лікарні Калуша в Івано-Франківській області.

– В рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні» Фонд Ріната Ахметова закупив понад двісті висококласних апаратів ШВЛ для державних лікарень. Перші апарати медики отримали в березні, і вони вже рятують життя. У червні-липні в країну були доставлені дві рекордні партії сучасного обладнання – понад 100 одиниць техніки. Це найбільша поставка апаратів ШВЛ в Україну з початку карантину», – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Сертифікат на апарат ШВЛ медикам вручив представник ДТЕК Олександр Воронкин.

– Починаючи з квітня, область отримала майже 14 000 експрес-тестів для діагностики вірусу, 12 000 захисних костюмів, в червні  – перші 14 апаратів ШВЛ. А сьогодні передаємо Центральній районній лікарні Калуша ще один апарат ШВЛ, – сказав Олександр Воронкин.

Як розповів в.о. директора лікарні Іван Красійчук, Івано-Франківська область лідирує за кількістю хворих на коронавірус. Тому допомога Фонду для медиків є дуже важливою.

– Ситуація з коронавірусом залишається складною, тому матеріально-технічне забезпечення вкрай необхідне. Дякуємо Фонду Ріната Ахметова за допомогу, бо апарати ШВЛ дуже потрібні.

До слів подяки приєдналася керівниця Калуської райдержадміністрації Жанна Табанець:

– Від імені жителів Калуша та наших медиків дозвольте висловити щиру подяку всім небайдужим, благодійникам за ту безкорисливу турботу і допомогу, що ви надаєте нам у цей нелегкий для країни та всіх нас час.

Крім того, медики відділення інтенсивної терапії, які контактують з хворими на коронавірус, отримали комплекти медичного одягу від Фонду. Вона була пошита на спеціальне замовлення.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській і Харківській областях, а також у Києві. «Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Докладніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте в наших спеціальних матеріалах тут і тут.