Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Медики Харкова отримали ще два апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова та ФК «Шахтар»

21.07.2020

Фонд Ріната Ахметова та ФК «Шахтар» передали два сучасних апарати штучної вентиляції легенів Харківському обласному клінічному диспансеру радіаційного захисту населення.

– Для Фонду Ріната Ахметова допомога системі охорони здоров'я завжди була одним із пріоритетів задовго до пандемії. У лютому цього року Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні. Він об'єднав ресурси благодійного Фонду, Футбольного клубу «Шахтар», Метівесту й інших бізнесів SCM для допомоги Україні та виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». Цей проєкт став частиною програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів», – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Сертифікат на апарати ШВЛ директор зі стратегії та комунікацій ФК «Шахтар» Юрій Свиридов вручив директорці диспансеру Ірині Пироговій.

– Футбольний клуб «Шахтар» вже третій рік проводить свої домашні матчі в Харкові. Тому для нас особливо важливо, що разом із Фондом Ріната Ахметова ми можемо допомогти місту в боротьбі з коронавірусом. Хочу ще раз подякувати лікарям, які продовжують робити неймовірне – рятувати життя. Дякую за ваші золоті руки, за чуйне серце, за високий професіоналізм, – сказав Юрій Свиридов.

У свою чергу Ірина Пирогова відзначила роль допомоги Фонду в боротьбі з епідемією.

– Дякую Фонду Ріната Ахметова за надану можливість працювати з новим, сучасним обладнанням. Лікуючи хворих на коронавірус, ми відчули, наскільки наша матеріально-технічна база й апарати ШВЛ потребують оновлення. Нові сучасні апарати високого класу допоможуть нашим медикам вирішити багато проблем, підвищити ефективність лікування та боротьби з цією хворобою, – зазначила Ірина Пирогова.

Слова подяки також висловив заступник керівника Харківської обласної державної адміністрації Євгеній Грицьков:

– Ми вдячні Фонду Ріната Ахметова та футбольному клубу за благодійну допомогу лікарням, лікарям, пацієнтам. Медзаклади, що її отримують, сьогодні забезпечені практично всім необхідним. Ще раз дякую.

Також медики відділення інтенсивної терапії отримали від Фонду медичний одяг, виготовлений на спецзамовлення.

20 липня Вовчанська центральна районна лікарня, розташована в Харківській області, одержала від Фонду Ріната Ахметова висококласний апарат штучної вентиляції легенів.

Раніше Фонд Ріната Ахметова і ФК «Шахтар» передали два апарати штучної вентиляції легенів медикам Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні. На час пандемії ця медустанова отримала статус опорної лікарні для боротьби з коронавірусом. Крім того, Фонд Ріната Ахметова і ФК «Шахтар» передали Харківській області 20 000 експрес-тестів для виявлення COVID-19.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, в рамках цієї програми був реалізований проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. У тому числі 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких залучені до боротьби з епідемією в усіх областях.
Детальніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте в наших спеціальних матеріалах  тут і тут.