Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Медикам з Бурштина передано апарат ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

18.07.2020

16 липня лікарі Бурштинської центральної міської лікарні отримали апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова та компанії ДТЕК. Передача обладнання відбулася в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

– Медики Бурштина дуже чекали на це обладнання, бо апаратів ШВЛ такого високого класу у них ще не було. Фонд Ріната Ахметова закупив більш ніж 200 апаратів ШВЛ і значна їхня частина надійде в клініки та амбулаторії невеликих населених пунктів. Важливо, що апарати ШВЛ рятуватимуть життя важких хворих і після перемоги над коронавірусом, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Представник ДТЕК Олександр Воронкин висловив упевненість, що спільна робота бізнесу і влади з боротьби з коронавірусом обов'язково дасть свої плоди.

– У Бурштині знаходиться підприємство ДТЕК – Бурштинська ТЕC. Це стратегічне підприємство регіону. Наші співробітники та їхні родини живуть у Бурштині та населених пунктах Галичського району. Дуже важливо, щоб лікарні Бурштину та Галича мали можливість відповідати на виклики, які сьогодні стоять перед суспільством. Прикарпаття отримало вже 14 апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова. Раніше ми передали регіону майже 14 тисяч тестів для виявлення коронавируса і 12 тисяч захисних костюмів для медиків. Ми й надалі будемо надавати підтримку, щоб перемогти коронавірус і його наслідки, – сказав Олександр Воронкин.

Перша заступниця голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Марія Савка подякувала Фонду Ріната Ахметова за допомогу:

– Нам не вистачало засобів індивідуального захисту, ліків, обладнання. Але спільними зусиллями держави, медиків, бізнесу ми вирішуємо ці проблеми. Дякуємо тим, хто допомагає нашим медичним установам.

Міський голова Бурштина Роксолана Джура зазначила, що соціально відповідальний бізнес із початку епідемії допомагає медицині міста.

– Коли ми відчували перші піки епідемії, то отримали від Ріната Ахметова експрес-тести на коронавірус. Сьогодні отримуємо апарат ШВЛ. Це гарантія того, що наша реанімація буде готова до прийому людей, які потребують допомоги, – сказала Роксолана Джура.

Директор Бурштинської центральної міської лікарні Володимир Василик подякував Фонду Ріната Ахметова за допомогу.

– Це вже не перший візит Фонду до нас в лікарню. Ми одержали 400 тестів, 500 комбінезонів і зараз отримуємо такий прекрасний апарат штучної вентиляції легенів. Для того щоб наші пацієнти могли отримати високоякісну допомогу, – сказав Володимир Василик.

Після передачі апарату ШВЛ медики, що працюють з COVID у відділенні інтенсивної терапії, одержали сертифікати на медичний одяг, який для них пошиють за спеціальним замовленням Фонду Ріната Ахметова. Лікарям, які пройшли онлайн-навчання для фахівців , що працюють з апаратами ШВЛ, яке проводив Фонд спільно з МОЗ та Асоціацією анестезіологів України, також були вручені відповідні сертифікати.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві. «Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, в рамках цієї програми був реалізований проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. У тому числі 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких залучені до боротьби з епідемією в усіх областях.

Детальніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте в наших спеціальних матеріалах тут і тут.