Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Медикам Дніпра передано чергові висококласні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

13.08.2020

13 серпня Фонд Ріната Ахметова спільно з ДТЕК передали лікарям двох міських лікарень Дніпра - № 16 і № 9 - сучасні апарати штучної вентиляції легенів. Устаткування допоможе рятувати життя важких пацієнтів з коронавірусом.

– Проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні» – частина великої програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». 200 апаратів ШВЛ, закуплених в рамках проєкту, передаються лікарям державних лікарень, які отримали статус опорних. Ці медустанови стоять на передовій боротьби з коронавірусом – їм необхідна допомога та підтримка. До Дніпропетровської області передано вже 18 апаратів ШВЛ. Раніше регіон також отримав від Фонду 30 000 тест-систем для визначення COVID-19 і аналізатор ПЛР-тестів, а також 70 000 респіраторів, масок та інших засобів індивідуального захисту, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Секретар міської ради Дніпра Олександр Санжара розповів, що підтримка системи охорони здоров'я з боку благодійників дуже важлива.

– Хочу подякувати Фонду Ріната Ахметова та підприємствам групи SCM за допомогу нашим медикам. Апарати ШВЛ, експрес-тести, захисні костюми і маски, все інше, що передається лікарям, допомагає рятувати людські життя. Ми вдячні всім, хто проявляє ініціативу і йде назустріч нашим медикам. Внесок меценатів і спонсорів важко переоцінити, – сказав Олександр Санжара.

Представник ДТЕК в Дніпропетровській області Олександр Савенко зазначив, що в боротьбу із загрозою пандемії активно включені всі підприємства групи SCM:

– Рінат Ахметов першим в Україні включився в заходи з протидії поширенню коронавірусу та виділив на це 300 мільйонів гривень. У тісній взаємодії з Міністерством охорони здоров'я та місцевими органами влади були визначені головні медичні потреби. Сьогодні ми передаємо чергову партію апаратів ШВЛ для області, де працюють як вуглевидобувні, так і генеруючі підприємства компанії. Тут живуть наші працівники та їхні сім’ї. Ми віримо, що ці апарати допоможуть медичним працівникам врятувати не одне життя і після завершення пандемії. Він також вручив медикам, які працюють у відділенні інтенсивної терапії, медичний спецодяг, пошитий Фондом Ріната Ахметова на спецзамовлення, індивідуально для кожного лікаря.

Генеральний директор лікарні № 16 Олег Хасілев розповів, що очолювана ним медустанова є опорною для надання допомоги хворим на COVID-19.

– На сьогоднішній день в нашій лікарні лежать 62 хворих зі складною формою пневмонії, четверо з них перебувають у відділенні реанімації. Тому така допомога є дуже своєчасною і необхідною. Висловлюю велику подяку Фонду Ріната Ахметова. Вся ця апаратура, костюми, підуть на захист співробітників лікарні та надання допомоги хворим як в реанімаційному відділенні, так і в палатах інтенсивної терапії, де знаходяться хворі з коронавірусом, – сказав Олег Хасілев.

Також були вручені сертифікати учасникам онлайн-навчання, організованого Фондом спільно з Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України.

– Переведення на штучну вентиляцію легенів для важких пацієнтів найчастіше є останнім шансом на одужання, тому знання всіх тонкощів і особливостей респіраторної підтримки пацієнта дозволяють надавати максимально ефективну допомогу. Дякую за цей семінар, – сказала лікарка Ксенія Дубовик, одна з учасниць вебінару.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві. «Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Докладніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте в наших спеціальних матеріалах тут і тут.