Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

МАРІЯ КОНДАКОВА ПРО ПОДОРОЖ НА МІЖНАРОДНИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ У ЛОКАРНО

22.08.2014

У рамках поїздки на Міжнародний кінофестиваль у Локарно (Італія) відбулася презентація короткометражного фільму «Листопад». Ця стрічка вперше з 2011 року представляла Україну у інтернаціональній конкурсній програмі, до якої увійшли 27 короткометражних фільмів з усього світу. Показ пройшов успішно, фільм викликав сміх та оплески. Після демонстрації глядачі зверталися із запитаннями щодо акторської гри та діалогів. Не зважаючи на драматизм, загалом їх вразила правдивість персонажів та гумор стрічки. Член відбіркової комісії, який безпосередньо робив селекцію фільмів, висловив свою симпатію «Листопаду» саме за гумористичний струмінь.

Перед показом усіх режисерів запросили на фотосет для преси. Потім отримали нагоду познайомитися ближче з Рейчел Макдональд (Rachel McDonald), роль у її фільмі виконала Мелані Гріффіт (Melanie Griffith), Морганом Кніббе (Morgan Knibbe), режисером з Голандії, який отримав дві нагороди на Фестивалі, Венгом Мю Є (WEN Mu Ye).

У рамках фестивальних подій я познайомилася з видатними європейськими та російськими кінодіячами, а саме з Карлом Чатряном, художнім директором Фестивалю в Локарно (Artistic Director, Carlo Chatrian), директором Сінефондасіон, програми Каннського кінофестивалю. Було досягнуто домовленостей щодо участі «Листопаду» у конкурсному відборі з Жоржем Боллоном (Georges Bollon), мисливцем за короткометражками для фестивалю Клермон-Ферран (Festival du Court Métrage de Clermont-Ferrand) та Сіторою Алієвою, програмним директором фестивалю «Кінотавр» у Сочі. Після прем’єри російського фільму «Дурак» познайомилася з режисером Юрієм Биковим та продюсером Кірою Саксаганською. Вони виявили надзвичайний інтерес до української короткометражки.

Відбулося інтерв’ю для новин швейцарського телеканалу RSI La1, де я мала змогу описати ситуацію в Україні та висловити свої думки щодо мабутнього українського кінематографу.

На сьогодні у придбанні та дистриб’юції картини «Листопад» зацікавлені Premium films та Canal+. Завдяки підтримці Фонду я особисто познайомилася з представниками світового кіноринку.

Кожного дня я дивилася конкурсну програму короткометражних та повнометражних фільмів, і тепер маю уявлення про сучасний світовий кінематограф. Також на прес-конференції відбулося безпосереднє спілкування з відомими режисерами, такими як Люк Бессон (Luc Besson), Ежен Грін (Eugène Green), Юрій Биков, Еран Рікліс (Eran Riklis ), що давали відповіді на турбуючі запитання, які надихають.

Завдяки Фонду Ріната Ахметова у мене з’явилася можливість бути присутньою на всесвітній прем’єрі дебютного короткометражного фільму «Листопад». Це вкрай важливо, що програма “і3 [Ідея – Імпульс – Інновація]” підтримала одного з наймолодших режисерів на міжнародній фестивальній арені. Також вдалося продемонструвати молодий український кінематограф та оптимістичне бачення майбутнього у цей важкий для країни час.