«Маріуполь Нескорений»: Фонд Ріната Ахметова долучився до виставки, присвяченої Місту Марії
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--0f62ac1126973d12259f5464dced39bfcf208868/%D0%97%D0%B0%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F%20%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B0_1200%D1%85628%20%D1%88%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BD%2008-22-2.png?content_type=image%2Fpng&disposition=inline%3B+filename%3D%22Zaglavnaya+sayta_1200h628+shablon+08-22-2.png%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%2597%25D0%25B0%25D0%25B3%25D0%25BB%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25BD%25D0%25B0%25D1%258F%2520%25D1%2581%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2582%25D0%25B0_1200%25D1%2585628%2520%25D1%2588%25D0%25B0%25D0%25B1%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25BD%252008-22-2.png)
21 серпня у Києві відкрилася виставка «Маріуполь Нескорений», яку приурочено до Дня Незалежності України. Її метою є привернення уваги до теми Маріуполя на національному рівні як міста незалежних та нескорених мешканців. Міста, що продовжує жити навіть поза географічними межами — у своїх людях. Партнером заходу став Фонд Ріната Ахметова, який багато років допомагає Маріуполю та його жителям.
Виставка триватиме у столичній Галереї мистецтв «Лавра» до 21 вересня та представляє 50 робіт маріупольських художників та митців зі всієї України, які підтримують Місто Марії. Фонд долучився до підготовки й ремонту приміщення для проведення заходу.
Також на виставці представлено Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова — наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. За бажанням гості виставки зможуть поділитися своїми історіями, які увійдуть до архіву Музею — він вже налічує понад 80 000 історій з перших вуст.
Проєкт «Маріуполь Нескорений» започатковано в червні 2022 року — за цей час виставка відбулася на дипломатичному рівні у містах Європи: Варшава, Бремен, Вільнюс, Рига. Організаторами виставки є Національна спілка художників України та Департамент культури Маріупольської міської ради.
До Дня Незалежності заплановано також заходи у центрах «ЯМаріуполь», яким вже понад рік допомагає Фонд. На маріупольців чекають творчі акції, виставки малюнків, майстер-класи, тематичні зустрічі, перегляди українських фільмів тощо.
Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію про війну на порталі Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Головна - "Голоси Мирних", музей Фонду Ріната Ахметова або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.