Хто має право прийняти дитину у сім’ю: поради Тімура та Інни Мірошниченків у проєкті Фонду Ріната Ахметова
Хто може, а хто не має права прийняти до своєї родини дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування? Які вимоги пред’являє українське законодавство до майбутніх усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків та батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу? І чи потрібна офіційна згода дитини на те, щоб жити у новій сім'ї?
Відповіді на ці та інші питання дає програма «Рінат Ахметов — Дітям. Сирітству — ні!» разом із зірковим подружжям, Тімуром та Інною Мирошниченко. Допомагає їм тренерка з підготовки кандидатів у сімейні форми виховання Галина Мазур. Дивіться та слухайте тут https://www.youtube.com/watch?v=IEQzqzLLdeA
«Оскільки ми з Інною є усиновлювачами, то знаємо, що існують певні вимоги до цієї категорії людей. І серйозно обговорювали питання, чи підходимо ми на цю роль», — ділиться Тімур.
«Ти не можеш просто прийти в дитячий будинок, обрати будь-яку дитину і сказати: „Усе, тепер я твоя мама“. Для того, щоб дитина дійсно була в безпеці та опинилася там, де їй буде добре, існує низка вимог до дорослих», — підкреслює Інна.
Тімур — український шоумен та актор, ведучий каналу «1+1 Україна», ведучий Нацвідбору на «Євробачення-2024» та конкурсу «Євробачення-2017», лауреат премії Celebrity Awards 2020 в номінації «Телеведучий року». Інна — відома адвокатка та блогерка.
Відеогайд «Кроки до дитини» — це зручний плейлист, який майбутні батьки можуть використовувати в будь-який момент та у будь-якому місці, щоб знайти відповіді на свої питання: https://bit.ly/41UPAqa
Зокрема, розглянуто такі теми:
— які форми влаштування дітей в сім’ю існують в Україні;
— з чого почати, коли рішення про усиновлення прийнято в родині;
— якими мають бути умови проживання вдома у сім’ї;
— курс підготовки батьків та взяття на облік як кандидатів;
— пошук дитини — де і як;
— знайомство з дитиною: як підготуватись та на що чекати;
— прийняття дитини в родину, офіційне всиновлення, опіка тощо;
— припинення виховання: у яких випадках це відбувається:
— особливості влаштування дитини до родини під час війни.
Фонд Ріната Ахметова всі 18 років своєї роботи докладає зусиль до того, щоби кожна дитина виховувалася в сім’ї. Завдяки проєкту «Рінат Ахметов дітям. Сирітству — ні» вже понад 10 тисяч дітей в Україні знайшли нові родини.