Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фотокнига «Донбас і Мирні» тепер у бібліотеках України

30.05.2019

Фонд Ріната Ахметова передав примірник унікальної фотокниги «Донбас і Мирні» у фонд Центральної дитячої бібліотеки ім. Шевченка в Києві. Гостями урочистого заходу стали її герої – діти сім’ї Яковлевих-Чигринів, а також їхні однокласники.

Як розповіла учасникам зустрічі Юлія Малич, менеджер проектів і програм Фонду, фотокнига була видана у 2018 році й одразу стала приголомшливим одкровенням для багатьох людей в Україні та Європі. Вона відзначена в номінації «Найкраща соціальна фотокнига року» Українського бібліотечного фонду та презентована у Києві, Львові, Маріуполі, Брюсселі, Франкфурті-на-Майні, Страсбурзі та Лондоні. Історія Яковлевих-Чигринів – одна з 11 історій з фотокниги про мирних жителів Краматорська, Бахмута, Авдіївки, Красногорівки, Пісків та інших населених пунктів, які опинилися в епіцентрі конфлікту на Донбасі.

«Фонд Ріната Ахметова передає примірник фотокниги «Донбас і Мирні» у фонд Центральної дитячої бібліотеки імені Шевченка. Приємно зазначити, що це перша з 12 українських громадських бібліотек, де «Донбас і Мирні» буде доступна широкому колу читачів. Аби долі її героїв були нагадуванням про те, що в центрі Європи в XXI столітті п’ятий рік триває збройний конфлікт. Страждають люди усякого віку та статі, які зберігають надію на мир завдяки допомозі Ріната Ахметова», – сказала Юлія Малич.

Директор бібліотеки Яна Біленко від себе зазначила, що такі книги, як «Донбас і Мирні», сьогодні дуже важливі.

«Від конфлікту страждають мирні люди, і насамперед  діти. Основна маса українців живе своїм повсякденним життям та іноді цілковито не відчуває трагедію, що відбувається на сході країни. Всі ми сподіваємося, що настане мир, але трагедія постраждалих людей нікуди не дінеться, і вже зараз потрібно нагадувати, говорити про це», – сказала Яна Біленко.

Жодна статистика, навіть найжахливіша, не зрівняється зі сльозами та переживаннями дітей. Тому Фонд видав фотокнигу, а також підготував серію відеомонологів «Війна очима дітей». Це історії життя, сили та стійкості мирних на Донбасі.

Відеопроект був представлений на міжнародному фестивалі документального кіно в Альбукерке. Це ще одна можливість показати світовій громадськості трагедію дітей Донбасу.

«Донбас і Мирні» – це літопис страшних подій, які сьогодні відбуваються в центрі Європи. Її герої – важкопоранені діти, які бачили на власні очі вибухи снарядів і загибель близьких людей. Люди похилого віку, що втратили рідних і залишилися жити в напівзруйнованих будинках. Школярі та вчителі, які проводять заняття в умовах бойових дій. Ця книга про війну та мирних жителів. Про згорілі будинки й обвуглені надії. Про те, як люди виживають із надією на мир.