Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова закликає українців приєднатися до проєкту #Одиндень2014

21.09.2021

Сьогодні, у переддень Міжнародного Дня миру, Фонд Ріната Ахметова запускає онлайн-проєкт «Один день». Акція проходить у рамках проєкту «Голоси Мирних. Один день», який є частиною загальнонаціонального проєкту Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних». Мета – зібрати і зберегти свідчення очевидців про день, коли для них почалася війна.

– Для Фонду Ріната Ахметова вкрай важливо задокументувати і зберегти історії жителів Донбасу, щоб подібні людські трагедії ніколи не повторювалися, в ім'я кращого майбутнього, в ім'я миру. Чому це важливо? По-перше, це важливо для кожного українця, кого торкнувся збройний конфлікт. Тому що вимовляння, виплакування, вишіптування болю ‒ найважливіша частина терапії, робота з травмою війни. По-друге, це абсолютно необхідно для нас як нації, держави – працювати з пам'яттю про цю трагедію. Без такої роботи ми як суспільство несемо за собою в майбутнє біль і помилки минулого та втрачаємо шанс на краще майбутнє, – зазначила член Наглядової ради Фонду Наталія Ємченко.

Фонд Ріната Ахметова закликає опублікувати текст, фото або відео зі спогадом про те, в який день і за яких обставин ви зрозуміли, що на Донбасі почалася війна. Відповідну публікацію потрібно розмістити в соцмережах із зазначенням хештегів проєкту #Одиндень2014, #ГолосиМирних, #ФондРінатаАхметова.

Ви також можете запросити своїх рідних, близьких і друзів поділитися їх версіями #Одиндень2014. Навіть якщо цей спогад буде складатися всього з декількох слів або фраз, навіть якщо це тільки дата, навіть якщо вам здається, що в ньому немає нічого особливого, – розкажіть нам цю історію. Тому що для проєкту #Одндень2014 немає незначних історій – кожна важлива, кожна безцінна, кожна абсолютно унікальна.

З умовами та деталями проєкту ви можете ознайомитися на порталі Музею «Голоси Мирних»

Проєкт стартує під час Тижня Мирних, який Фонд Ріната Ахметова проводить в Україні вже в четверте з метою привернути увагу громадськості до долі мирних жителів, чиї життя збройний конфлікт назавжди розділив на «до» і «після».

Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» – це простір, де жителі Донбасу можуть розповісти свою історію без страху і докору. Розповісти, щоб звільнитися від тягаря мовчання і дати можливість людям в усьому світі зрозуміти розумом і відчути серцем увесь біль постраждалих від військових дій мирних жителів. Мета Фонду – до 2025 року зібрати 100 000 свідчень Мирних.