Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова привіз в Україну ще одну велику партію апаратів ШВЛ

03.07.2020

В Україну прибули 70 сучасних апаратів штучної вентиляції легенів. Висококласну медичну техніку Фонд Ріната Ахметова придбав для регіональних державних лікарень. «Загалом Фонд придбав 200 сучасних апаратів ШВЛ для державних лікарень в областях України. Це ключовий елемент допомоги країні в рамках програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». 70 апаратів ШВЛ – це друга найбільша партія, що перетнула кордон з початку карантину. Першу в кількості 32 апаратів Фонд доставив на початку червня. Всі вони були передані в опорні лікарні Львівської, Івано-Франківської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської та Харківської областей, а також Києва», – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Доставлені 70 апаратів штучної вентиляції легенів можуть застосовуватися як у надзвичайних ситуаціях, так і при транспортуванні пацієнта автомобілем швидкої допомоги. Їх використовують в наступних випадках: при наданні екстреної першої допомоги на місці (наприклад, під час пожежі), для допомоги протягом тривалого часу в умовах стаціонару, а також для тимчасової подачі кисню через дихальну маску та вентиляції через канюлі (трубки з м’якого матеріалу).

Така модель апаратів ШВЛ має відмінну рису – три режими аварійної вентиляції для дорослих, дітей та немовлят.

Перші апарати ШВЛ Фонд Ріната Ахметова передав в опорні державні лікарні ще в березні. Вони були встановлені в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні, Тернопільській міській лікарні швидкої допомоги і Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях Полтави та Рівного також встановлені кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду поставлено в Волинську обласну інфекційну лікарню.

Самі медики підкреслюють, що потреба країни в сучасних апаратах ШВЛ залишається високою.

«Хочу подякувати Фонду Ріната Ахметова за те, що у пацієнтів з'являється шанс на адекватне лікування відповідно до сучасних протоколів. Апарати від Фонду Ріната Ахметова є апаратами високого класу і дають можливість за сучасними протоколами забезпечувати штучну вентиляцію легенів у пацієнтів з ускладненим перебігом даної вірусної інфекції», - сказав президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров.

Фонд Ріната Ахметова придбав 200 сучасних апаратів ШВЛ для державних лікарень в регіонах країни в рамках масштабного проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який покликаний допомогти в порятунку життя людей. Він реалізується за програмою «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, в рамках цієї програми був реалізований проект «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. У тому числі 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато з цих швидких залучено до боротьби з епідемією у всіх областях.

Детальніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте в нашому спеціальному матеріалі.