Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова передав лікарні швидкої допомоги Маріуполя найсучасніші апарати ШВЛ

17.07.2020

Два висококласних апарати штучної вентиляції легенів виробництва Франції Фонд Ріната Ахметова і Метінвест передали міській лікарні швидкої медичної допомоги Маріуполя.

- Фонд придбав і передає державним лікарням 200 апаратів ШВЛ. Ці моделі в числі найсучасніших у світі, але найголовніше – вони прості у використанні та значною мірою виключають людський фактор. До багатьох лікарень в Україні ШВЛ такого класу потрапляють вперше. По суті, це внесок Фонду в модернізацію української системи охорони здоров'я, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Вручаючи сертифікати на апарати ШВЛ, представник Метінвесту Костянтин Войцехівський зазначив, що для Фонду Ріната Ахметова допомога системі охорони здоров'я завжди була одним із пріоритетів.

- У лютому цього року, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим прийшов на допомогу країні. Він об'єднав ресурси благодійного Фонду, Футбольного клубу «Шахтар», Метінвест й інших бізнесів SCM для допомоги Україні та виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусіом в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». Цей проєкт став частиною програми Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів», – додав Костянтин Войцехівський.

Як розповіла заступниця міського голови Маріуполя Ксенія Сухова, Рінат Ахметов завжди приходить на допомогу регіону.

- Хочу подякувати від усієї маріупольської громади Фонд Ріната Ахметова за ту неоціненну, якісну допомогу, яку він надає. З перших днів епідемії коронавірусу Маріуполь отримував такі необхідні експрес-тести, ПЛР-лабораторію, апарати ШВЛ і все необхідне для боротьби з коронавірусом у нашому місті. У нас є все для того, щоб надати необхідну кваліфіковану медичну допомогу. Величезна подяка за те, що підтримка Фонду – системна і постійна. І також хочу привітати Фонд Ріната Ахметова з 15-річчям. Це 15 років допомоги та підтримки України в найважливіших питаннях, – сказала Ксенія Сухова.

Її підтримав радник глави держадміністрації Микола Трофименко:

- Від імені голови Донецької облдержадміністрації хочу подякувати Фонду Ріната Ахметова за таку важливу допомогу для медичних установ Донецької області. На жаль, епідемія ще не відступила, і тільки спільними зусиллями ми подолаємо цю проблему.

У свою чергу головний лікар Маріупольської міської лікарні швидкої медичної допомоги Сергій Орлеанський додав, що допомога Фонду має велике значення для медиків.

- Велика подяка. Це дуже своєчасна допомога, без якої медикам було б важко впоратися. Будь-яку біду легше долати разом – і ви у нас вже в третій раз. Допомога дуже істотна. Апаратура дуже якісна, останнього зразка. Завдяки своїм інтелектуальним можливостям апарати ШВЛ легкі в обслуговуванні. Загалом, це вершина анестезіологічної техніки на сьогоднішній день, – розповів Сергій Орлеанський.

Крім того, медики відділення інтенсивної терапії, які контактують із хворими на коронавірус, отримали комплекти медичного одягу від Фонду. Вона була пошита на спеціальне замовлення.

- Від колективу медичних працівників висловлюю величезну подяку за надану допомогу. Дуже приємно відчувати її в цей нелегкий час, – подякувала старша медсестра Олена Шумило.

Раніше Фонд Ріната Ахметова і Метінвест передали лікарні швидкої допомоги Маріуполя два сучасних висококласних апарати ШВЛ. Крім того, медики міста отримали 15 000 експрес-тестів для виявлення коронавируса. Фонд Ріната Ахметова також обладнав усім необхідним ПЛР-лабораторію, аж до аналізатора тестів. Завдяки цьому вона стала однією з найпотужніших в Маріуполі.

Перші транші апаратів ШВЛ Фонд Ріната Ахметова закупив і передав державним лікарням України ще в березні 2020 року, вони вже рятують життя. Зокрема, висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL и SERVO AIR шведського виробництва від Фонду встановлені в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. Також апарат ШВЛ SV300 високого класу Фонд Ріната Ахметова передав міській лікарні швидкої допомоги Тернополя. У названих лікарнях Полтави та Рівного також встановлені кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду поставлений в Волинську обласну інфекційну лікарню.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві. «Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти Україні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, в рамках цієї програми був реалізований проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. У тому числі 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато з цих швидких залучено до боротьби з епідемією в усіх областях.

Детальніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте в наших спеціальних матеріалах тут і тут.