Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фестиваль Української літератури в Iнсбруку

15.10.2013

Продовжується реалізація громадського Проекту «Більше країн – більше книжок», спрямованого на підтримку та популяризацію сучасної української літератури за кордоном, пошук нових контактів, інноваційних ідей, налагодження особистих контактів між творцями книги – письменниками, перекладачами, видавцями, художниками. До сьогодні основними географічними напрямками діяльності названого проекту є Франція, Німеччина та Норвегія.

Наступним кроком Проекту стане проведення Фестивалю української літератури в м. Інсбруку (Австрія) в жовтні 2013 року та пов’язана з ним низка культурно-мистецьких заходів в Німеччині та Австрії. Спеціальними учасниками Фестивалю стануть відомі українські письменники Андрій КУРКОВ, Марія МАТІОС, Любко ДЕРЕШ та Таня МАЛЯРЧУК.

Партнерами Фестивалю виступили Громадська організація «Книжковий простір» (Київ) за підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» та австрійське видавництво «Хаймон Ферлаг» (Haymon Verlag) за підтримки «Будинок Літератури» (Literaturhaus am Inn) та Інститут славістики Університету Інсбрука (Universität Innsbruck/Institut für Slawistik). Інформаційну підтримку Фестивалю надає Посольство України в Австрії.


Літературний маршрут фестивалю

12 жовтня Андрій Курков та Марія Матіос братимуть участь в офіційному відкритті фотовиставки Оксани Гізо «Серце Європи – Україна. Землі між Сходом і Заходом», яка відкривається в Кельні (17:00, Форум Льва Копелева – Neumarkt 18a, Neumarkt Passage, 50667 Köln).

Під час роботи Франкфуртського книжкового ярмарку 12-13 жовтня Андрій Курков та Марія Матіос спілкуватимуться з відвідувачами на стенді видавництва «Хаймон Ферлаг» (Зала 3.1, стенд Е158) та 13 жовтня (початок об 11:00) проведуть презентацію «Літературний вокзал» (ресторан «Космо», Залізничний вокзал Франкфурту).

Наступна презентація запланована на 14 жовтня в Берлінській книгарні «Dorotheenstädtische Buchhandlung» (Turmstraße 5, 10559 Berlin), початок о 20:00.

15 жовтня о 18:30 в книгарні «Fürstelberge» (Landstraße 49, 4013 Linz) м. Лінц пройдуть читання Андрія Куркова.

16 жовтня Марія Матіос та Андрій Курков проведуть творчу зустріч з читачами (початок 20:00) в Будинку літератури м. Зальцбурга (Literaturhaus Salzburg, Strubergasse 23, 5020 Salzburg). В цей же день в Мюнхені в Українському вільному університеті (Barellistr. 9a, München – Nymphenburg) відбудеться зустріч з Любком Дерешем (початок о 19:00).

Основна частина заходів Фестивалю відбудеться в м. Інсбруку 17–19 жовтня 2013 р. за участі Андрія Куркова, Марії Матіос, Любка Дереша та Тані Малярчук.

17 жовтня (початок 19:00) читання і дискусія «Ще не вмерла Україна», Книгарня «Хаймон» (Buchhandlung Haymon, Sparkassenplatz 4, 6020 Innsbruck).

18 жовтня – Семінар з літературної критики в Інституті Славістики Університету Інсбруку.

18 жовтня, 19:00 акція «Довга ніч української літератури», «Будинок Літератури» на річці Інн, (Literaturhaus am Inn, Josef Hirn Straße 5, 6020 Innsbruck).

19 жовтня, 11:00, дискусія «В фокусі – літературне життя в Україні», «Будинок Літератури» на річці Інн за участі Марії Матіос та Любка Дереша (Literaturhaus am Inn, Josef Hirn Straße 5, 6020 Innsbruck).


21 жовтня Андрій Курков та Марія Матіос представлять свої нові німецькомовні видання в Мюнхені в кафе Руфіні (RUFFINI, Orffstraße 22-24, 80637 München), початок о 20:00, а 22 жовтня в Центральній Бібліотеці Відня (Hauptbücherei am Gürtel, Urban-Loritz-Platz 2, 1070 Wien), початок о 19:00 та 23 жовтня в «Будинку Літератури» м. Грац (Literaturhaus Graz, Elisabethstraße 30, 8010 Graz), початок о 20:00.

Про українських учасників

Андрій Курков – найвідоміший за кордоном український сучасний письменник. Його твори перекладені 36 мовами, в тому числі китайською та арабською, загальний наклад виданих книжок сягає 5 мільйонів примірників. За сценаріями, написаними Курковим, знято понад 20 фільмів. Він віце-президент Українського ПЕН-Клубу та член Європейської кіноакадемії.

Марія Матіос – лауреат найпрестижніших державної та недержавної літературних премій: Національної премії ім. Тараса Шевченка та конкурсу «Коронація слова». Твори письменниці перекладені десятьма мовами. З минулого року – Народний депутат Верховної Ради України.

Любко Дереш – став відомим після першого свого роману «Культ», який вийшов окремою книгою, коли автору було 18 років. Твори Дереша перекладені німецькою, французькою, італійською, польською мовами.

Таня Малярчук – одна з найпопулярніших молодих письменниць України. Зараз постійно проживає у Відні. Твори виходили в перекладі німецькою мовою.