Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Дякую, що мій син живий!»: 50 здорових сердець завдяки Фонду Ріната Ахметова

24.10.2018

 

Завдяки проекту «Здорове серце» Фонду Ріната Ахметова вже врятовано 50 дітей. Тепер вони можуть вести активний спосіб життя й реалізувати свої мрії.
У маленького Роми Набоки із селища Комишуваха Луганської області хвороба проявилася у  ранньому віці. А незадовго до цього сім’ї малюка вдалося уникнути смертельної небезпеки.

«Серце холоне, як згадую липень 2014 року. Коли я була на п’ятому місяці вагітності Ромою, моя сім’я відчула на собі весь жах воєнних дій. Синочок з’явився на світ 31 грудня 2014 року. Весь січень і лютий 2015-го я з немовлям, чотирирічною донькою і двома старшими дітьми ховалася в підвалі від обстрілів», — згадує мама хлопчика Олена.

Вперше малюк був із мамою в Києві, коли йому не виповнилося і двох років. Відразу полюбив галасливе місто й автомобілі — відтоді Рома в захваті від машин.
Щоправда, привід для подорожі був сумний, у дитини запідозрили ваду серця — потрібен був остаточний вердикт столичних кардіологів. На жаль, діагноз підтвердився, терміново знадобилася операція на серці. Лікарі порекомендували провести її малотравматичним ендоваскулярним методом, без розрізу грудної клітини.
«Вроджену ваду серця виявили два роки тому. Вона також впливала на роботу легенів, тому дитина часто хворіла. Закриття артеріальної протоки пройшло успішно, і Рома став першим пацієнтом, з якого почалася наша співпраця з Фондом Ріната Ахметова. Її результатом стала допомога десяткам дітей, надана абсолютно безкоштовно», — згадує сьогодні Андрій Максименко, дитячий ендоваскулярний хірург Центру дитячої кардіології та кардіохірургії.
Однак подібні операції серед найдорожчих напрямів у медицині, бо пов’язані з використанням дуже дорогих витратних матеріалів. Мова йде про спеціальний імплант — оклюдер. Грошей на його придбання в багатодітної сім’ї не було.

«І тоді лікар порадив нам звернутися до Фонду Ріната Ахметова. Потелефонували. Це було в суботу. Нам розповіли, які потрібно надати документи. У неділю ми повернулися додому та переслали електронною поштою документи, а вже в понеділок нам дали відповідь, що Фонд допоможе Ромі зробити операцію, — розповідає Олена Набока. — Передати не можу словами, що зі мною коїлося, коли я дізналася, що моїй дитині врятують життя! Її прооперували 1 лютого 2017 року».
Ромочка Набока став першим учасником проекту «Здорове серце».

«Для дитини та її сім’ї діагноз «вада серця» — важке випробування. Це постійна загроза життю малюка та життя з безліччю обмежень. Таким діткам допомагає Фонд Ріната Ахметова. За проектом «Здорове серце» Фонд співпрацює з найкращими кардіохірургами країни. Операції проводяться із застосовуванням найсучасніших технологій, що дозволяє дитині дуже швидко відновитися й назавжди забути про страшний діагноз», — розповідає Анастасія Кладова, керівник проектів і програм Фонду Ріната Ахметова.
У ці дні Рома разом із мамою знову приїхав до Києва, в гості до Фонду Ріната Ахметова, де здійснилася його давнішня мрія — машинка на радіокеруванні. Також хлопчик знову зустрівся з лікарем, який приблизно два роки тому його оперував.

«Боятися нема чого. Можна ходити до школи, займатися професійним спортом — вести повноцінне життя. Профілактичних препаратів приймати не треба. Наступного разу приїжджайте за два роки на контроль. Рома повністю здоровий, може навіть летіти на Місяць!», — зазначив у розмові з мамою Андрій Максименко.
На знак подяки малюк привіз лікарю безліч малюнків. На більшості з них зображені машини, які так він любить.

«Раніше ми постійно за нього переживали, очей не спускали з Роми. Ми в усьому його обмежували, щоби, не дай Боже, не захворів. Щоби не втомився сильно — ці навантаження були небезпечними для нього. Тепер Ромка став дуже рухливий, іноді навіть занадто активний, — посміхається мама хлопчика. — Головне, що зараз він у нас здоровий і я дуже вдячна Рінату Ахметову, що він нам допоміг. За те, що мій син живий».