Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Допомога жителям 400 селищ і сіл Донбасу. Рік роботи «мобільних» волонтерів

25.05.2016

143,5 тисячі наборів виживання за 1 рік роботи жителям сіл Донецької області видали мобільні бригади Штабу Ріната Ахметова. Про це під час онлайн-конференції в «Сегодня Мультимедіа» розповіла Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу.

Допомогу вдалося доставити в 425 населених пунктів. Це «сіра зона», райони на непідконтрольній території, а також міста на мирній території області, де багато переселенців. Всього волонтери подолали 60 тисяч кілометрів сільських доріг.

«Завданням, поставленим Рінатом Ахметовим, було допомогти максимальній кількості нужденних мешканців – людям похилого віку, дітям, інвалідам. І Штаб знайшов найефективніший спосіб доставляння допомоги у глибинку. За допомогою мобільних бригад нам вдалося видати продукти величезній кількості людей. Вони забуті й покинуті. У «сірій зоні» тривають бойові дії, зруйновані будинки. І люди там не живуть, а виживають. Для них дуже важливо, що про них пам’ятають і забезпечують найнеобхіднішим», – розповіла Римма Філь.

Волонтери вже привезли продукти в «найгарячіші точки», де не припиняються бойові дії, але як і раніше залишаються місцеві жителі. Це Піски, Опитне, Авдіївка, Кодема, Кірове, Очеретине, Водяне, Новотроїцьке, Гранітне, Верхньоторецьке, Виноградне, Чермалик, Федорівка, Мирне, Пищевик, Майорськ, Артемове.

Жителі «сірої зони» – переважно люди похилого віку, інваліди. Багато сімей із маленькими дітьми. У селищі Опитне, за 500 метрів від місця видавання допомоги, йшли бойові дії. Але люди не звертали уваги на вибухи снарядів. Одержавши набір виживання, вони витягли продукти й неподалік розводили багаття, щоб приготувати їжу. Виявилося, що жителям села щодня доводиться так харчуватися. Газу й електрики в селищі немає вже понад рік. Всього там залишилося 43 осби, які живуть у підвалі зруйнованої триповерхівки.

Більшість волонтерів мобільних бригад – родом із Донбасу. Вони як ніхто інший розуміють і відчувають весь біль від того, що відбувається. Майже всі мають сім’ї, маленьких дітей. Один із волонтерів – хлопець з обмеженими можливостями, не чує й не говорить.

«У нас 3 мобільні бригади, які працюють з обох боків лінії зіткнення. Це 15 осіб, двоє з них – жінки. Війна не тільки зробила людей жорсткішими, а й багатьох навчила позитивно сприймати біль і біди інших. Ці люди стали волонтерами за покликом серця. Під час війни їх усіх об’єднало одне бажання – допомагати людям. Заради цієї мети вони готові ризикувати життям і продовжують свої виїзди. Вся актуальна інформація про найближчі виїзди бригад оновлюється на сайті Гуманітарного штабу», – розповіла Римма Філь