Допомога жителям 400 селищ і сіл Донбасу. Рік роботи «мобільних» волонтерів
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--54d8e10bea12c6f59fe730d3f75f51555ee1738e/2016-05-22000_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%222016-05-22000_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%272016-05-22000_0_orig.jpg)
143,5 тисячі наборів виживання за 1 рік роботи жителям сіл Донецької області видали мобільні бригади Штабу Ріната Ахметова. Про це під час онлайн-конференції в «Сегодня Мультимедіа» розповіла Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу.
Допомогу вдалося доставити в 425 населених пунктів. Це «сіра зона», райони на непідконтрольній території, а також міста на мирній території області, де багато переселенців. Всього волонтери подолали 60 тисяч кілометрів сільських доріг.
«Завданням, поставленим Рінатом Ахметовим, було допомогти максимальній кількості нужденних мешканців – людям похилого віку, дітям, інвалідам. І Штаб знайшов найефективніший спосіб доставляння допомоги у глибинку. За допомогою мобільних бригад нам вдалося видати продукти величезній кількості людей. Вони забуті й покинуті. У «сірій зоні» тривають бойові дії, зруйновані будинки. І люди там не живуть, а виживають. Для них дуже важливо, що про них пам’ятають і забезпечують найнеобхіднішим», – розповіла Римма Філь.
Волонтери вже привезли продукти в «найгарячіші точки», де не припиняються бойові дії, але як і раніше залишаються місцеві жителі. Це Піски, Опитне, Авдіївка, Кодема, Кірове, Очеретине, Водяне, Новотроїцьке, Гранітне, Верхньоторецьке, Виноградне, Чермалик, Федорівка, Мирне, Пищевик, Майорськ, Артемове.
Жителі «сірої зони» – переважно люди похилого віку, інваліди. Багато сімей із маленькими дітьми. У селищі Опитне, за 500 метрів від місця видавання допомоги, йшли бойові дії. Але люди не звертали уваги на вибухи снарядів. Одержавши набір виживання, вони витягли продукти й неподалік розводили багаття, щоб приготувати їжу. Виявилося, що жителям села щодня доводиться так харчуватися. Газу й електрики в селищі немає вже понад рік. Всього там залишилося 43 осби, які живуть у підвалі зруйнованої триповерхівки.
Більшість волонтерів мобільних бригад – родом із Донбасу. Вони як ніхто інший розуміють і відчувають весь біль від того, що відбувається. Майже всі мають сім’ї, маленьких дітей. Один із волонтерів – хлопець з обмеженими можливостями, не чує й не говорить.
«У нас 3 мобільні бригади, які працюють з обох боків лінії зіткнення. Це 15 осіб, двоє з них – жінки. Війна не тільки зробила людей жорсткішими, а й багатьох навчила позитивно сприймати біль і біди інших. Ці люди стали волонтерами за покликом серця. Під час війни їх усіх об’єднало одне бажання – допомагати людям. Заради цієї мети вони готові ризикувати життям і продовжують свої виїзди. Вся актуальна інформація про найближчі виїзди бригад оновлюється на сайті Гуманітарного штабу», – розповіла Римма Філь