Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Допомога Україні: Фонд Ріната Ахметова передає медикам найбільшу партію апаратів ШВЛ експертного класу

04.06.2020

Фонд Ріната Ахметова готує до передачі українським медикам найбільшу партію апаратів штучної вентиляції легенів. Перші 22 з 200 апаратів ШВЛ державні установи охорони здоров'я отримають найближчими днями. Епідемія коронавірусу показала, що саме ця медтехніка вкрай затребувана як в Україні, так і за її межами.

«Фонд Ріната Ахметова зробив практично неможливе, адже апарати ШВЛ шукали по всьому світу. Це реанімаційне обладнання високого або, як кажуть самі медики, експертного класу. Такі апарати будуть актуальні навіть через багато років і необхідні для надання допомоги важким хворим із різними діагнозами, для порятунку життя людей по всій Україні. Це було непросте завдання, але Фонд гідно справився з цим викликом», – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Апарати ШВЛ, які державним медичним установам передає Фонд Ріната Ахметова, можуть застосовуватися для надання допомоги в різних екстрених випадках. Така модель підходить для дорослих, дітей та немовлят.

«Це дуже мобільний апарат, призначений для пацієнтів у вкрай важкому стані. Він маленький, досить легкий. Може працювати як з кисневими балонами, так і з повноцінною кисневою системою лікарні. Тобто пацієнта можна доставити в лікарню і не відключаючи від апарату ШВЛ, перевести на центральну подачу кисню», - розповів сервісний інженер Андрій Подлінов.

За його словами, ця модель також має надзвичайно широкий діапазон режимів роботи.

«Не у всіх апаратах ШВЛ цього рівня є така кількість режимів. Зазвичай 5-8. А в цій моделі - близько 16. Це дозволить фахівцеві підібрати адекватний і максимально правильний метод терапії. При цьому апарат практично не вимагає втручання оператора. Велика кількість попередніх установок дозволяють запустити його і підключити пацієнта практично миттєво», - зазначив фахівець.

Апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова - це реанімаційне обладнання високого класу, з числа найсучаснішого в світі. Завдяки цьому закуплені апарати ШВЛ можуть бути використані відразу ж після установки, що дуже важливо в умовах епідемії, коли рятувати життя потрібно тут і зараз. До багатьох лікарень по всій Україні ШВЛ такого класу потрапляють вперше.

Детальніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, у нашому спеціальному матеріалі.