Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Документація досвідів війни і майбутнє»: в рамках «Форуму усної історії України» відбудеться дискусія про вплив задокументованих досвідів війни

04.10.2023

Залишається менш як тиждень до першої офлайн-зустрічі українських та світових документаційних ініціатив «Форум усної історії України». Захід, що є ініціативою Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, відбудеться у Києві 10 жовтня 2023 року.

У рамках програми заплановано три панельні дискусії, присвячені різним аспектам документування війни в Україні. Тема однієї з дискусій: «Документація досвідів війни і майбутнє».

Її спікерами стануть:

— Пйотр Цивінський — історик, директор Державного музею Аушвіц-Біркенау, президент Фундації Аушвіц-Біркенау (Польща);
— Олександра Матвійчук — правозахисниця, керівниця організації «Центр громадянських свобод»;
— Соломія Боршош — експертка зі стратегічного планування та міжнародних відносин, виконавча директорка Українського інституту;
— Наталія Микольська — технологічна підприємиця, юристка, засновниця проєкту Dattalion, який збирає докази злочинів росії на території України.

Модеруватиме дискусію Анастасія Платонова — культурна критикиня, редакторка, аналітикиня культури, екс-редакторка культури Forbes Ukraine.

Панелісти обговорять різні аспекти та сфери, у яких можуть бути корисні задокументовані досвіди війни: від досягнення повоєнної справедливості — до комунікацій та адвокації України на міжнародному рівні. А також поговорять про те, як ці свідчення про досвіди війни можуть вплинути на витворення майбутніх політик пам’яті та розвиток культури пам’ятання про цю війну.

Форум є ініціативою Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова та проводитиметься у партнерстві з USC Shoah Foundation та Oral History Association, за підтримки КНУ імені Тараса Шевченка та Університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін).

Участь у Форумі безкоштовна і можлива за попередньої реєстрації та підтвердження від організаторів. Реєстрація доступна за посиланням https://forms.gle/UB8Z1c8LaZ56Nnpt8 та відкрита до 8 жовтня 2023 року.

З питань акредитації преси, будь ласка, звертайтеся до Ольги Носик за електронною адресою [email protected].

З питань реєстрації та додаткових питань — до Володимира Капустіна за електронною адресою [email protected].

Слідкуйте за новинами Форуму на сторінці Facebook: https://fb.me/e/1vf7B6r1P
та сайті Музею «Голоси Мирних» https://civilvoicesmuseum.org/news