Дівчинці з Бахмута зробили операцію на серці за підтримки Штабу Ріната Ахметова
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--83325559487beded2b8bdeadb141386a6df5a7e6/16871_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%2216871_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%2716871_0_orig.jpg)
Ще одна юна українка отримала шанс на здорове життя – для цього і створено проект Гуманітарного штабу Ріната Ахметова «Здорове серце». Одинадцятирічній Христині Галагузі з Бахмута проведена операція ендоваскулярним методом для усунення вади серця. Діагноз дівчинці поставили три роки тому – лікарі звернули увагу на шуми в серці.
Мама дитини Лілія Павлівна вдячна Штабу за таку величезну допомогу. Адже самій їй не покрити всі витрати на операцію. Лілія виховує доньку сама, де батько Христини – невідомо.
Сьогодні в межах проекту допомога в проведенні операції на серці надана 46 українським дітям. Діти почуваються добре. Малотравматичність і висока ефективність ендоваскулярних операцій дає змогу швидко відновитися й повернутися до повноцінного життя.
Проект Гуманітарного штабу Ріната Ахметова «Здорове серце» стартував у лютому 2017 року та покликаний рятувати дітей із діагнозом вада серця. А таких в Україні щорічно народжується приблизно 4500 осіб. Приблизно половині можна допомогти забути про страшний діагноз, встановивши в серці оклюдер, який закриває отвір у серцевій перегородці, який у здорових малюків затягується самостійно.
За проектом «Здорове серце» допомогу можуть отримати діти до 18 років, які проживають у Донецькій, Луганській, Харківській і Запорізькій областях. Проект передбачає забезпечення проведення операцій на серці дітей із діагнозами: відкрита артеріальна протока, дефект міжпередсердної та міжшлуночкової перегородки.