Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Дівчина, яка вціліла на руїнах багатоповерхівки: Олексій Суханов розповів історію Насті з Дніпра Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

30.01.2023

Атака по житловому будинку у Дніпрі 14 січня 2023 року — це жахлива трагедія, яка відгукнулася в серці кожного. Історією Насті Швець, дівчини, чиє фото облетіло весь світ, із Музеєм «Голоси Мирних» ділиться амбасадор Фонду Ріната Ахметова, актор та ведучий Олексій Суханов. На момент запису інтерв’ю Настя ще не знала, що її батьків вже немає...

Фонд Ріната Ахметова готовий надати допомогу у лікуванні та реабілітації, психологічну допомогу, передати продукти харчування всім постраждалим від атаки по будинку в Дніпрі 14 січня — зателефонуйте за безкоштовним номером гарячої лінії 0 (800) 509 001.

«Того дня ми пообідали вдома. Я сказала, що піду посплю, бо мені треба було працювати в нічну зміну. Батьки залишалися на кухні, збиралися робити свічки для військових. Я тільки лягла, укуталася, буквально кілька хвилин — і просто якийсь „барабум“», — згадує Настя. 

Вона розплющила очі і не одразу зрозуміла, що сталося. Настю накрило дверима. Дівчина побачила, що кімната стала меншою за розмірами, всюди були цемент та крихта від стін. Побачила вулицю там, де не мала б її бачити. Тоді прийшло усвідомлення — в будинок прилетіло.

«Я починаю несамовито кричати, кликати батьків. Виходжу в те, що раніше було коридором: нічого немає. На кухню не пройти, бо кухні немає. Я продовжую кричати, звати батьків — і розумію, що я стою вже в сусідній квартирі, що такого не може бути», — розповідає дівчина. 

Коли дівчина вибралася з-під завалу, під ноги потрапила мішура, яка лежала у сімейній коморі. Настя взяла яскравий «дощик», розуміючи, що люди внизу можуть її не побачити. Намагалася підійти якомога ближче до краю, коли отримала сильний удар зверху. Так, з головою у крові, вона стояла серед зруйнованого будинку, розмахувала мішурою та кричала: «Допоможіть!»

Про смерть батьків Настя дізналася за кілька годин після цієї розмови. Поряд була її старша сестра — єдина підтримка. П’ять місяців тому Настя вже втратила свого коханого: Владислав загинув у боях під Харковом. Настя вірить, що це він з небес врятував її життя. Дивіться та слухайте її історію за посиланням bit.ly/3JtVx62

Історія Насті увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 55 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001