Чи можу я усиновити ще дитину, якщо маю трьох рідних та виховую їх сама? Відповідь Любові Лоріашвілі на запитання користувачів порталу
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--b4965171e2640473242685c0602219cb9394f6fe/%D0%B2%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%203%20%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BA.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22vopros+3+detok.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%25B2%25D0%25BE%25D0%25BF%25D1%2580%25D0%25BE%25D1%2581%25203%2520%25D0%25B4%25D0%25B5%25D1%2582%25D0%25BE%25D0%25BA.jpg)
На наш портал https://sirotstvy.net та Фейсбук-сторінку “Рінат Ахметов - Дітям. Сирітству - ні!” https://www.facebook.com/SirotstvyNet щодня надходять запитання від користувачів. Деякі з них варті окремої публікації.
Так, користувачка Леся Олендер спитала: ”Чи можливо стати усиновителем чи опікуном, якщо в мене вже є троє діток, і я одна виховую їх без чоловіка? Маю офіційний дохід, є ще підробіток”.
Відповідь на це запитання надає експерт Київського міського центру соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді Любов Лоріашвілі.
“Так, Лесю, згідно законодавства обмежень у кількості усиновлених дітей немає. Ви повинні мати офіційний дохід, не менший за 11 500 грн. Це один прожитковий мінімум (2300 грн) на кожного з п’ятьох членів вашої сім’ї:вас, трьох біологічних дітей та майбутньої усиновленої дитини.
Але в мене виникає інше питання - чи зможете ви приділити багато часу усиновленій дитині? Адже працювати на двох роботах та ще й виховувати трьох діток - доволі непросте завдання для однієї жінки. А якщо ще до цього додати нову дитину - чи уявляєте ви, яке це навантаження?
Період адаптації дітей з інтернатних закладів непростий, і триватиме кілька місяців. Деякі батьки навіть змушені звільнитися з роботи, щоб присвятити більше часу усиновленій дитини і пройти вдало ці перші місяці спільного життя. Адже особливості пережитого досвіду усиновленої дитини можуть бути такими, що деякий час її неможливо буде залишати з іншими дітьми та дорослими. Та у садочок одразу не відведеш, чи до школи, поки не пройде період адаптації. Я дуже прошу вас ще раз замислитися, зважити власні сили, і поговорити з фахівцем служби у справах дітей, який буде вести вашу сім’ю”.