Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Будь-яка дитина має право жити в сім’ї»: як пройшов тренінг про процеси адаптації дитини

28.03.2025

27 березня відбувся онлайн-тренінг на тему адаптації дитини до нової родини, який провела в межах благодійного проєкту «Сирітству – ні!» експертка Фонду Ріната Ахметова Любов Лоріашвілі, юристка, психологиня, начальниця відділу організації навчальних заходів для сімейних форм виховання Київського міського центру соціальних служб. Тренінг відвідали 358 слухачів.

Учасники тренінгу мали можливість дізнатися важливу інформацію про етапи адаптації дитини в новій родині та їх прояви, про те, як проходить адаптація дорослих до дитини. Спікерка поділилася своєю експертизою та навела приклади з професійного досвіду, що додало тренінгу практичного характеру. Учасники отримали багато корисної інформації, яка допоможе їм у роботі з дітьми та в повсякденному житті.

«Дорослі дуже хочуть, щоб процес звикання відбувався якомога більш гладко. Насправді ж у кожній родині є періоди сумнівів, підйомів та спадів, тривог і хвилювань. Доводиться так чи інакше змінювати первинні плани. Ніхто заздалегідь не може вгадати, які несподіванки можуть виникнути», — зазначила Любов Лоріашвілі.

Особливо цінними стали рекомендації та дієві поради, які експертка надала як батькам, так і фахівцям. Учасники отримали відповіді на важливі питання, пов’язані з адаптацією, і зазначили, що тренінг допоміг глибше зрозуміти процеси, які відбуваються в родині після прийняття дитини.

«Будь-яка дитина має право жити в сім’ї. На жаль, не завжди ми можемо обіцяти дитині родину. Але я сподіваюсь, що ситуація буде змінюватися. Ми впевнено крокуємо до цього», — наголосила Любов Лоріашвілі.

Цей захід вкотре продемонстрував важливість підтримки родин у питаннях адаптації та підкреслив необхідність організації таких навчальних заходів.

Відгуки учасників тренінгу:

«Дякую, Любове Лоріашвілі. Дуже класний вебінар. Я так думаю, що цим записом потрібно поділитися з кандидатами у прийомні батьки».

«Дякую за інформацію – легко підібрану, доступну для сприйняття».

«Дякую за дуже цікаву, продуктивну зустріч. Отримала лише задоволення, обізнаність та ресурсність».

«Дякую, я прийомна мама зі стажем, але мені було дуже цікаво!»

«Любове Лоріашвілі, дякую! Щоразу круто та актуально».

«Дякую вам! Дуже змістовно, насичено та цікаво».

«Дякую за цікаву, змістовну зустріч. Хочеться продовження зустрічі».

«Дуже цікаво, корисно, професійно, пізнавально. Щиро дякуємо!»