Блог спеціаліста програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» Анастасії Білоусової. Нові анкети, обстеження житла та онлайн-побачення з дітьми – перші кроки…
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--160bf1a0002512a1d959b1376bb2f6ea5a20f29f/%D0%91%D0%BB%D0%BE%D0%B3%20%D0%90%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B8%20%D0%91%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%83%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B9.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22Blog+Anastasyy+Belousovoy.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%2591%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B3%2520%25D0%2590%25D0%25BD%25D0%25B0%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25B0%25D1%2581%25D0%25B8%25D0%25B8%2520%25D0%2591%25D0%25B5%25D0%25BB%25D0%25BE%25D1%2583%25D1%2581%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25BE%25D0%25B9.jpg)
«Треба трошки почекати», «Наберіться терпіння», «Коли скінчиться карантин, ви нарешті побачитеся з дитиною». Такі слова щодня пишу у відповідь на численні листи та повідомлення користувачів порталу «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» А ще нагадую: Мінсоцполітики вживає певні заходи, аби хоч трошки допомогти батькам і дітям.
Перший крок – онлайн-побачення. Саме від соцпрацівників я вперше почула, що подекуди запрацювала онлайн-форма знайомства кандидатів в усиновлювачі (опікуни, прийомні батьки) з дитиною, яка перебуває в закладі. Але! Не всі інтернатні заклади погоджуються на таке онлайн-побачення, посилаючись на відсутність технічної можливості. До того ж, онлайн-побачення не замінить реального спілкування. За словами фахівців служб у справах дітей, із маленькими дітками онлайн-зустрічі проходять краще, ніж із підлітками. Це й не дивно. До підлітків треба знайти підхід, відчути, що і як треба сказати…
Словом, онлайн-побачення – це гарний варіант, аби вгамувати велике бажання геть стомлених очікуванням батьків, які вже все пройшли, все здали – і тут така біда, як карантин… Проте онлайн-побачення не замінять реального спілкування і не дадуть повного відчуття дитини і батьків. Хоча варіант, звісно, дуже хороший. У відео-форматі можна побачити, як дитина рухається, як говорить, як реагує на голос батьків, – усе це дуже важливо на початку формування стосунків між дорослими і дітлахами.
Другий крок. Деякі регіони відновили оформлення документів кандидатів в опікуни/прийомні батьки/усиновителі. Так, подекуди поновили обстеження житла майбутніх кандидатів і навіть визначили термін початку підготовчих курсів для кандидатів – з 1 червня. Відразу скажу, що це лише поодинокі кроки окремих регіонів, але рух вже помітний. І це надихає! До речі, Фонд Ріната Ахметова ініціює відкриття онлайн-навчання для кандидатів, нині ця ініціатива знаходиться на розгляді у провідних фахівців Мінсоцполітики.
Третій крок – поновлення анкетної бази дітей. Дуже боляче, що через карантин програма поки не може продовжити свої відрядження до закладів за новими історіями діток. Проте дуже приємно, що у цьому напрямі активізувалися служби у справах дітей і надсилають на портал «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» найсвіжіші фото нових діток, яких встигли поставити на облік.
Дуже дякуємо Луганській, Житомирській, Чернігівській та іншим областям за оперативність і співпрацю. А поки ми ще сидимо по домівках, розпочнемо активно поповнювати базу! Будемо сподіватися, що наступного місяця з’явиться можливість продовжити відеозйомку діток, які так чекають своїх нових добрих, турботливих і дуже терплячих батьків.